czwartek, 23 marca 2017

Sekret Piękna Kobiety

PIĘKNO KOBIETY

Piękno to nie geny. Piękno to kwestia wyboru. Twojego wyboru!
To czy chcesz być piękna zależy tylko od Ciebie!


Piękno wiele imion ma, choć ma też jeden wspólny mianownik: UŚMIECH!

To uśmiech sprawia, że jesteśmy piękne. To dzięki niemu roztaczamy wokół siebie pozytywne fluidy i komunikujemy światu, że czujemy się dobrze same ze sobą!

A kobieta, która czuje się dobrze sama ze sobą, jest piękna!

Jakie to proste, prawda?


Dziś poszło z grubej rury i z potrzeby serca. Jak wiecie, bo już nie raz o tym wspominałam, bacznie obserwuję świat wokół siebie. Widzę jak wiele z nas, kobiet, źle czuje się w swoim ciele...

Nieustannie poddają się autokrytyce, nie patrząc wcale ile w tym obiektywnych wad. Wg. nas jesteśmy wiecznie niedoskonałe: za grube, za chude (tak - to też ostatnio słyszałam!), za głupie, za słabe, mamy krzywe nosy, za małe biusty (albo za duże), włosy nie takie jakie być powinny, dłonie niekształtne...

Mogłabym tu wymieniać bez końca co Was w sobie nie cieszy, nie zadowala i czego jeszcze się same siebie czepiacie!

Jaki mamy efekt takiego, jakby nie było, autodestrukcyjnego zachowania?


Nie trzeba być zaraz żadnym specjalistą, aby stwierdzić, że nieustanny brak samozadowolenia to obniżona samoocena, a niska wartość własnej osoby raczej nie wywoła na naszej twarzy uśmiechu...

W konsekwencji wyjątkowo skutecznie pracujemy na kwaśną minę, która w żaden sposób nie dodaje nam uroku... A tylko będzie pogłębiał nas podły stan.


Co więcej - nie myślcie sobie, kobiety kochane, że Wasza kwaśna mina spowodowana Waszą zaniżoną samooceną nie wpłynie na Wasze otoczenie i postrzeganie Was!

Niestety - Wasze podłe emocje nie są tylko Waszą sprawą.


Kiedy jesteśmy wiecznie skwaszone, wszystkiego nam się odechciewa. Wszystko zaczynamy robić z przymusu i po najmniejszej linii oporu (tylko tyle, ile trzeba i gnasz zaszyć się w domu). Jak to rozumieć?

Zapewne przestało Ci się nawet dbać o siebie, bo to przecież nie ma sensu, prawda? Przecież i tak nikt nie zwraca na Ciebie uwagi, więc po co?

DLA SIEBIE!

DLA TWOJEGO DOBREGO SAMOPOCZUCIA!

DLA UŚMIECHU NA TWOJEJ TWARZY, KTÓRY UCZYNI CIĘ PIĘKNĄ I WARTĄ POZNANIA!
Od teraz przestań skupiać się na swoich niedociągnięciach! 


Prawdopodobnie tylko Ty je widzisz! 
Przestań żyć po najmniejszej linii oporu i podkreśl swój urok delikatnym makijażem, zadbaj o skórę, włosy, paznokcie. Zadbaj o swoje ciało wewnątrz i na zewnątrz. Zadbaj o duszę! I przestań się tyle martwić. Życie nie jest po to, by je przeżyć. Jest po to, by nim żyć!

Więc UŚMIECHNIJ SIĘ, BĄDŹ PIĘKNA I ŻYJ!


Więcej przemyśleń:

Zapraszamy też na nasz FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

4 komentarze: