sobota, 9 stycznia 2016

Mity dotyczące włosów - part IV - Z wiekiem skracamy włosy...

MIT NR 4: SKRACANIE WŁOSÓW Z WIEKIEM


Z WIEKIEM OBSERWUJEMY, ŻE KOBIETY SKRACAJĄ WŁOSY.


Nie wiem na ile obserwujecie tendencję do skracania włosów, jednak my widzimy pewną zależność - im kobiety są starsze, tym krótsze włosy preferują. Zatem coś na rzeczy jest!

Dlaczego tak się dzieje???


Co ciekawe zazwyczaj za decyzją skrócenia włosów przemawiają czynniki czysto wygodnickie. Są też jednak Panie , które najzwyczajniej w świcie wolą krótkie włosy, bo zawsze takie miały. A jeszcze inne po prostu nie potrafią sobie poradzić z odpowiednią pielęgnacją i w wyniku zaniedbania po prostu włosy ścina...

Których jest najwięcej? Trudno powiedzieć ile z nich odpowiedziało zgodnie z prawdą. Zazwyczaj prawda jest gdzieś po środku...

Jednak czy istnieje jakaś przesłanka do tego, aby rzeczywiście wraz z upływem lat ścinać włosy?

NIE! 


Zatem czy można mieć długie i piękne włosy również w starszym wieku?

MOŻNA!

Tylko trzeba chcieć i odpowiednio je pielęgnować! Włosy, skóra jak i cały nasz organizm zmienia się wraz z wiekiem i musimy wziąć to pod uwagę. To, że mając lat 20 tłuszczyk z McDonalda nie odkłada nam się tak perfidnie na boczkach nie znaczy, że za 5,10 czy 15 lat będzie tak samo! To samo tyczy się włosów!

Zdrowy lifestyle na co dzień zaprocentuje zdrowym wyglądem, dlatego nic dziwnego że Panie, które dbają o to co ląduje na ich talerzu, regularnie uprawiają sport i odwiedzają kosmetyczkę, fryzjera czy salony SPA mogą pochwalić się nienagannym wyglądem od stóp aż po czubek głowy ;)


Aaa - chyba najważniejsze! Wcale nie musimy zarabiać kroci, aby:

  • móc dbać o swoją dietę (warto jeść małe posiłki, ale składające się ze zdrowych składników),
  • móc trenować (wystarczy odrobina miejsca w pokoju, pomysł albo gotowy trening z YouTube),
  • móc regularnie odwiedzać kosmetyczkę, fryzjera czy salon SPA (część zabiegów możemy wykonać samodzielnie w domu używając do tego dobrych i naturalnych kosmetyków).

Wszystko w naszych rękach! Na zakończenie powiemy jeszcze, że to co ewentualnie przemawia za ścinaniem włosów wraz z wiekiem to... wyeksponowanie rysów twarzy, które po prostu mogą się schować za bujną czupryną.

Niemniej jednak - długość włosów to kwestia indywidualna: co się podoba jednym, nie koniecznie może drugim. Warto jednak wiedzieć, że wszystko jest możliwe i nie zawsze kobiety muszą czuć się zmuszone robić coś tylko z poczucia wygody w opanowaniu długich włosów i decydować się na ich ścięcie...

Więcej mitów?Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza