Nie jest tajemnicą, że Kobiety o prostych włosach marzą o kręconych, a te z kręconymi o prostych.
Są jeszcze i takie o niezdecydowanych włosach, które same nie do końca wiedzą czy powinny być proste czy kręcone i są niby lekko pofalowane, niby trochę proste...
Jednak dzisiejszy post dedykujemy miłośniczkom włosów prostych. Idealnie prostych! Bo mowa o...
TRWAŁYM KERATYNOWYM PROSTOWANIU WŁOSÓW!
Co to jest trwałe prostowanie włosów?
W przypadku trwałego prostowania włosów możemy się spotkać z takimi nazwami jak: BRAZYLIJSKIE PROSTOWANIE lub KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW. Jest to zabieg, który pozwoli nam się cieszyć dłuższym niż do następnego mycia włosów czasem posiadania idealnie wygładzonych i prostych włosów!
Jak wygląda zabieg?
W zasadzie podobnie jak trwała ondulacja, tylko efekt jest inny. Jednak uściślijmy krok po kroku jak wygląda ich prostowanie "na stałe". zabieg trwałego prostowania włosów polega na wprasowaniu ceramicznym żelazkiem fryzjerskim w strukturę włosów preparat keratynowy.
Takie żelazko ustawiamy na temperaturę ok. 230 stopni - pod wpływem ciepła łuski włosa się otwierają i preparat wnika w ubytki włosów wypełniając je. Po tej części łuski włosów są zamykane, a preparat trzymamy na włosach ok. 30 minut.
Na sam koniec suszy się włosy do całkowitego wyschnięcia powietrzem o średniej temperaturze.
Poznaj cenę zabiegu:
Jeżeli ingerujemy w strukturę włosa, prostując go "na chama", nie ma mowy o tzw. bezpiecznym zabiegu. Zarówno dla Fryzjera jak i Klientki. Mówmy o tym otwarcie!
Aby prostowanie utrzymało się dłużej niż do kolejnego mycia włosów, preparaty do prostowania muszą w swoim składzie zawierać FORMALDEHYT zwany inaczej KWASEM MRÓWKOWYM (E 236).
Ten kto nie omijał chemii szerokim łukiem, może pamiętać zapach tej substancji...
A do przyjemnych on nie należy. Nie dość, że jest duszący i powodujący łzawienie, że krojenie cebuli przy tym to pestka, to jeszcze może powodować szereg konsekwencji...
Co to ten FORMALDEHYD?
To substancja konserwująca o działaniu grzybobójczym, a nawet bakteriobójczym (przy wysokim stężeniu), o silnym działaniu żrącym i korodującym. Ludzki organizm najszybciej go wchłania przez przewód pokarmowy, jednak bardzo wolno się go pozbywa...
Kwas mrówkowy działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, może powodować kwasicę metaboliczną, zaburzenia widzenia a także niewydolność nerek! Dlatego też polskie prawo usunęło go ze składu wielu produktów żywnościowych, jednak wciąż pozostał w preparacie do prostowania włosów!
Kwas mrówkowy groźny dla Klientów?
Wszystko stosowane z umiarem nie jest dla nas groźne, jednak znamy już możliwe i niepożądane skutki działania kwasu na organizm ludzki. Osobiście nie polecilibyśmy tego zabiegu naszym Klientom z dwóch powodów:
- Jest szkodliwy dla KLIENTA i jego włosów, choć producenci uważają, że stosowanie preparatów zawierających formaldehyd w stężeniu do 0,2% nie zagraża zdrowiu. Tylko, że w niewielu przypadkach takie stężenie wystarczy, aby włos rzeczywiście się wyprostował. Przy większości musi to być stężenie ok. 4%. Poza tym na czas "zalaminowania" włosów kwasem, są one odcięte od przepływu powietrza, nie wchłaniają żadnych substancji aktywnych, nie reagują na nic... Można powiedzieć, że robią się pięknie martwe... Mimo, że włos z natury martwy jest, to ich stan po takim zabiegu może być przerażający!
- Jest szkodliwy dla FRYZJERA - wykonywanie tego zabiegu więcej niż 1 raz w miesiącu znacznie nadszarpnie zdrowie fryzjera, który po prostu będzie zmuszony odejść na wcześniejszą emeryturę (choć w Polsce póki co może jej nawet nie doczekać).
Jak długo utrzymuje się efekt?
Wszystko niestety zależy od podatności włosów - jedne się łatwiej poddają zabiegom, inne walczą! Z obserwacji wynika, że średni czas posiadania prostych włosów po permanentnym ich prostowaniu wynosi od 6 tygodni do 5 miesięcy.
Ile kosztuje?
Cena zależy od długości włosów czyli ilość zużytego preparatu. Trzeba liczyć się z minimalnym wydatkiem rzędu 150-200 zł wzwyż.
Więcej o keratynowym prostowaniu włosów?
Zobacz TUTAJ.
Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz