niedziela, 24 stycznia 2016

Japońskie i niemieckie nożyczki fryzjerskie

Nie wiem czy wiecie, ale narzędzia fryzjerskie, aby były na prawdę dobre muszą być starannie dopracowywane - jak szwajcarskie zegarki! Najlepszymi fabrykami nożyczek fryzjerskich są Japończycy i Niemcy. W tych krajach pod okiem mistrzów powstają prawdziwe dzieła sztuki jeśli chodzi o nożyczki...

Dlaczego to takie ważne???


W Japonii powstają najdroższe nożyce, gdyż ich wyrób jest ręczny i wymaga poświecenia wielu dni. Produkowane są tak samo jak miecze samurajskie!  Hartowana stal nierdzewna z domieszką kobaltu zapewniają wysoką jakość ostrza, co sprawia, że fryzjer tnie włos pod odpowiednim kątem, dzięki czemu o wiele lepiej włos się układa, a Twoje końcówki wyglądają o niebo lepiej niż po zwykłych nożyczkach.  • Ceny nożyczek wahają się między 2.000 tys do nawet 30.000 tys zł!

Są zdobione na zamówienie diamentami i złotem, w zależności od potrzeb i zachcianek fryzjera oraz zasobności jego portfela :P  To możemy spotkać nożyczki w najróżniejszych kształtach i kolorach!
Japońska Jakość

Nożyce są składane na łożyskach, aby gwarantować lekkość pracy, a także wyciszenie.
Materiał, z jakiego powstają, jest bardzo wrażliwy na wyszczerbienia. Do moich ulubionych należą nożyczki tytanowe, które są bardzo lekkie i bardzo wygodne.

Taka ciekawostka: po upuszczeniu nożyczek często trafiają one do ponownego ostrzenia, gdyż nie nadają się do użytku!


Niemcy zaś produkują bardzo dobre nożyczki, ale maszynowo. Mechaniczna produkcja powoduje, że w stali jest o wiele więcej pęcherzyków powietrza, co przekłada się na szybsze wyszczerbienie i częstszą wymianę sprzętu.

  • Ceny nożyczek zaczynają się od 300 zł do ok 5.000 zł.
Niemiecka Jakość

Nożyczki są wykonane techniką mikroszlifiu, co powoduje że są BARDZO OSTRE i przy pierwszym użyciu lepiej być ostrożnym. Nożyczki ostrzymy kolejny raz po 2 latach - najlepiej laserowo. Nożyczki, podobnie jak w przypadku japońskich, też są na łożyskach, dzięki czemu nadają pracy lekkości.PodsumowaniePoczątkujący fryzjer do nauki zawodu nie potrzebuje bardzo drogiego sprzętu. Jego pierwsze nożyczki mogą mieścić się w kwocie do 1000 zł. Na początku fryzjer uczy się nimi pracować, ćwiczy technikę ślizgu oraz klasyczne cięcia.
Ostrze powinno być dostosowane do dłoni i proste, ale nie musi być aż tak ostre (możliwe częste skaleczenia).

Nożyczki dla zaawansowanych fryzjerów muszą spełniać o wiele więcej wymagań. Przede wszystkim powinny dawać komfort nam i naszym Klientom, którzy nie lubią "szarpania" włosów. A ostre ostrze zmniejsza ilość ruchów nożyczkami, co przekłada się na dokładność i czas strzyżenia. Także ważny jest materiał, z jakiego są wykonane. Ja polecam tytan, gdyż jest o wiele trwalszy i lżejszy.    

Przy zakupie nożyczek warto zwrócić uwagę na liczbę gwiazdek, które są oznaką jakości produktu. Maksymalna liczba gwiazdek to 7.

Sprawdź jakie nożyczki wybrał Łukasz ➡ Nożyczki Łukasza.Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz