poniedziałek, 18 stycznia 2016

Facet z długimi włosami?

Moda i trendy - niby zmieniają się jak w kalejdoskopie a wracają jak bumerang!


Zatem co sądzicie o długich włosach u facetów? I przede wszystkim: kiedy można powiedzieć, że dana długość włosów u faceta jest długa albo krótka?

Przyjrzyjmy się poniższym przykładom:
  1. ŁYSY - tutaj raczej nie powiemy, żeby Vin Diesel w jakikolwiek sposób miał długie włosy...
  2. NA ŻOŁNIERZA - w przypadku Brada Pitta widać, że jakieś włosy już są, ale wciąż nie czujemy, aby to były długie włosy u mężczyzny.
  3. KLASYCZNA MĘSKA - idealnie przedstawia ją Mariano Di Vaio, tu włosy są już na tyle długie, że bez stylizacji raczej nie proponowalibyśmy wychodzić z domu.
  4. MĘSKI BOB - Jared i jego nieco dłuższe włosy w ujarzmionym nieładzie.
  5. WŁOSY SIĘGAJĄCE DO ŁOPATEK - Ozzy o heavymetalowej duszy i włosach długich i zniszczonych.
  6. WŁOSY DO KOŃCA PLECÓW - Michał Szpak prezentuje włosy jeszcze dłuższe, ale już bardziej zadbane.
  7. WŁOSO-BRODA - wisienka na torcie XXI wieku, ni kobieta, ni mężczyzna. Tzn. mężczyzna, któremu kobiety zazdroszczą urody...

GDZIE JEST GRANICA?
CZY JEST GRANICA?


Wiśniewski swego czasu śpiewał Keine Grenzen, a Czerwone gitary dawały czadu z hitem Włosy, a Conchita Wurst w wywiadzie dla Łukasza Jakóbiaka mówi otwarcie o tolerancji i akceptacji inności.


Czy zatem mamy prawo oceniać innych? 


To, że nam się podobają jedne rzeczy, a inne nie jest kwestią gustu. Nie tylko w Polsce, bo i na całym świecie obserwować możemy zjawisko braku tolerancji wobec inności.

Jeżeli utarliśmy sobie wyobrażenie, że prawdziwy mężczyzna to taki, który ma włosy bardzo krótkie i nie bawi się lalkami Barbie (jak chłopczyk z poniższej reklamy) - to trudno będzie nam zaakceptować fakt, że po ulicach chodzili, chodzą i chodzić będą mężczyźni z długimi włosami, którzy są co najmniej tak samo męscy co ich "łyse odpowiedniki".
Poza tym jak każda kobieta z długimi włosami wie, ile trzeba włożyć pracy, aby włosy wyglądały dobrze, były zadbane i lśniące, dlatego jeśli widzimy mężczyznę z zadbanymi i długimi włosami musimy zdawać sobie sprawę, że i on musi poświęcić czas swoim włosom, by mógł wyglądać tak jak wygląda.

A co Wy sądzicie o długich włosach u faceta?


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. Długie włosy u Faceta to nie mój typ :) Łysych też nie lubię ale Vin Diesel.... mrrrrr ;p

    OdpowiedzUsuń