poniedziałek, 17 grudnia 2018

Mity dotyczące włosów - Part XVIII - Fryzjer NIE może mieć długich paznokci!

MIT NR 18 - Fryzjer nie może mieć długich paznokci!


Czy rzeczywiście wybierając zawód fryzjera musimy zapomnieć o długich paznokciach???

Zdecydowanie częściej będziemy spotykać się z tematem długich paznokci u stylistek aniżeli fryzjerów. Choć i oni czasem mogą mieć nieco dłuższe paznokcie ;) Ale o co w ogóle chodzi? Po co ten post?

Po to, aby szczególnie zwrócić Twoją uwagę na pewną kwestię, o której co jakiś czas przy okazji jakiś akcji czy postów mówimy. A mianowicie chodzi o kwestię drapania skóry głowy podczas np. mycia włosów.

Niejednokrotnie podkreślamy, że nie należy drapać skóry głowy, choć niektórym z Was wydaje się to być korzystne.

Dlaczego nie powinniśmy drapać skóry głowy paznokciami?  • MIT 1 - pobudzamy krążenie - absolutnie nie! Jedyne co robisz drapiąc się po głowie, to ją ranisz! A idąc tym tropem, poraniona skóra głowy jest mniej odporna na infekcje i ma kłopot z utrzymaniem włosa w skórze, przez co możemy obserwować ich wypadanie.
  • MIT 2 - lepiej domywamy skórę głowy - absolutnie nie! Nie tylko lepiej nie domywasz skóry głowy, ale raniąc ją, narażasz na bezpośredni kontakt z szamponem, jakiego używasz. I nie ważne w zasadzie czy będzie naszpikowany SLS, SLES, solą czy Bóg jeden raczy wiedzieć czym jeszcze, a może i nawet jest wolny od tych wszystkich parabenów, itp. - tak czy owak rana ma kontakt z czymś, co myje, czyści i w jakiś sposób na tą substancję zareaguje: może piec, być zaczerwieniona, przy wyjątkowo łagodnych szamponach możemy nie odczuwać dyskomfortu, ale nie zmienia to faktu, że włosy nie mają się czego solidnie trzymać.
  • MIT 3 - jest nam przyjemnie - to już zależy od osoby. Jedni lubią drapanie, inni nie. Fakt jest jeden, niezmienny. Niezależnie od upodobań, jeśli chcemy, by włosy pozostały na głowie, odpuśćmy sobie drapanie na rzecz masażu opuszkami palców i nadgarstkami, który nie tylko jest również przyjemny, co rzeczywiście może stymulować porost włosów ;)
Jeżeli Twój fryzjer czy fryzjerka mają długie paznokcie i zaprzeczają ogólnym faktom przedstawionym powyżej, to teraz masz czas na własne przemyślenia.

Osobiście zalecamy swojemu zespołowi, aby nie miał długich paznokci. I w zasadzie dziewczyny instynktownie wiedzą, że ten zawód tego wymaga.

Myjąc włosy, przeprowadzając pielęgnację, wykonując masaż - generalnie wszelkie czynności pielęgnujące powinniśmy zapomnieć o długich paznokciach dla dobra Klienta.

Długie paznokcie mogą nie przeszkadzać, choć mogą (!) w przypadku strzyżenia, koloryzacji czy stylizacji, pod warunkiem że nie drapiemy skóry głowy Klienta! ;)Więcej mitów?
Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza