wtorek, 2 czerwca 2015

Sposoby na wrastające włosy

O depilacji mowa już była, zatem czas na odsłonę nr 2 - wrastające włosy!!! Jak sobie z nimi radzić?


WRASTAJĄCE WŁOSY!!!Wrastające włosy - zmora wielu kobiet... 

Nie dość, że to nieestetycznie wygląda, to jeszcze boli, miejscowo skóra jest zaczerwieniona i ma krosty i nabrzmiałe białawe pęcherzyki... Najgorsze są miejsca wyjątkowo wrażliwe na zabiegi jakie im serwujemy i tak oto okolice bikini cierpią najbardziej.

Jak sobie z tym radzić?

Na szczęście obracając się w gronie fryzjersko-kosmetycznym, zawsze mam możliwość zasięgnięcia języka u kilku osób i sprawdzenia w czym tkwi problem i jak sobie z nim poradzić ;)

Na początek proponuję odstawić dotychczas stosowane depilatory i woski - najprawdopodobniej to one wyrywając włosy, jednocześnie je osłabiają, co powoduje, że nie mają dość siły, by przebić się przez skórę na zewnątrz i cóż... zostają pod skórą.

Pozwólmy naszym włosom na nieco regeneracji. Nie mówię, aby nosić teraz nóżki niczym sarenka (taaakie owłosione). Wystarczy, że na początek zmienimy sposób depilacji na mniej szkodliwy dla naszych włosów - np. jednorazowe żyletki. W ten sposób dalej możemy mieć gładkie nogi, a włosy będą miały czas na regenerację i wzmocnienie się, dzięki czemu będą mogły przebić się przez mieszek włosowy.INNE METODY NA WRASTAJĄCE WŁOSY W MYŚL ZASADY LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ:

 • krem przeciw wrastającym włosom po depilacji - takie kremy nawilżają, koją i zmiękczają naskórek, co ułatwia regenerację włosom i przebicie się ich przez skórę, jednocześnie opóźniając sam proces odrastania włosów. Ważne, aby tych kremów używać systematycznie: zaraz po zabiegu oraz rano i wieczorem w kolejnych dniach po wykonanej depilacji.
 • peelingi - złuszczają martwy naskórek i zmniejszają ryzyko wrastania włosów. Peelingi stosujemy przed depilacją oraz jakiś czas po depilacji.
 • maski złuszczające - działają jak peelingi, można je stosować zamiennie, a naskórek po nich jest dużo cieńszy. Po zabiegu z maskami włosy po depilacji dużo łatwiej przebijają się przez skórę.
 • myjki i gąbki do złuszczania - warto stosować je dodatkowo, mają działanie masujące i ścierające.

A CO JAK JUŻ NAM WROSNĄ???

 1. Możemy sami na własną rękę spróbować się ich pozbyć w domu przy pomocy zdezynfekowanej igły (jak nie mamy obrzydzenia). Igłą lekko przebijamy skórę  i wyciągamy włos na zewnątrz.
 2. Możemy udać się do kosmetyczki, która wykona ten zabieg za nas.


A JAK POZBYĆ SIĘ WŁOSÓW NA STAŁE?
Obecnie najlepszą metoda na rynku jest depilacja za pomocą elektrolizy czyli trwałe usuwanie włosów. Jedyny taki zabieg, który usuwa zarówno ciemne jak i jasne włoski. Jest zdecydowanie bardziej pracochłonny i dłuższy niż usuwanie włosów za pomocą lasera, ale równie skuteczny.


Więcej?

3 komentarze:

 1. miałam ten problem z depilatorem i musiałąm go odstawić
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wygląda taka depilacja za pomocą elekrolizy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Depilacja metodą elektrolizy to zabieg wykonywany za pomocą prądu elektrycznego, który jest emitowany z bardzo cienkiej elektrody w kształcie igły lub metalowej sondy do każdego jednego mieszka włosowego, aby zniszczyć jego korzeń. Powtarzalność takiego zabiegu wynosi między 15 a 20 sesji. Nie jest to najtańsza metoda depilacji, ale na ten moment najskuteczniejsza. I chyba najważniejsze - jest to nakłuwanie każdego mieszka włosowego oddzielnie, a każde nakłucie wywołuje ból podobny do pieczenia i przekłuwania skóry.

   Usuń