wtorek, 18 października 2016

Mity dotyczące włosów - part XV - Z wiekiem włosy w uszach są dłuższe!

MIT NR 15 - Włosy w uszach z wiekiem rosną nam coraz dłuższe!


WARKOCZE Z WŁOSÓW W USZACH???


Brzmi nieco ohydnie? Cóż - włos to włos i o każdym trzeba zamienić kilka słów. Nawet i o tych w uszach ;)

Przekopaliśmy net w poszukiwaniu wiarygodnych informacji i... nie możemy jednoznacznie potwierdzić, że ogół ludzkości czeka możliwość posiadania warkoczy wystających z uszu, kiedy przekroczymy pewien wiek.


Jest to kwestia bardzo indywidualna, zależna od faz rośnięcia włosa, genów oraz działania hormonów.

Jak wiemy, bo wcześniej już pisaliśmy TU nt. faz rośnięcia włosów, ale obecnie skupimy się tylko na jego trzech fazach: anagenie, katagenie i telogenie. Dla zapominalskich:
  • anagen to czas, kiedy z kiełka wyrasta włos, który rośnie długość dzieląc komórki na mniejsze u swej podstawy;
  • katagen to czas, gdy dorosły już włos może w końcu wypaść;
  • telogen to moment, gdy nasz włos już nie rośnie, a zostaje wypychany na zewnątrz, by kiedyś w końcu wypaść naturalnie lub manulanie.

W przypadku ludzi z nadaktywnością testosteronu bądź z bagażem genowym w fazie anagenu obserwuje się wydłużenie okresu rośnięcia włosa.

Efekt?

Dłuższa faza rośnięcia jest dużo wolniejsza w związku z czym w okresie młodości dość długo osoby te nie muszą się golić, za to na starość w prezencie otrzymują wyjątkowo długie włosy, wymagające dodatkowego nakładu energii w celu pozbycia się ich. O ile przeszkadzają nam w kwestii estetycznej. To samo tyczy się włosów w nosie!


Czy Ty musisz bać się długich włosów w nosie i uszach na starość? Tego nie wiem, ale wszyscy przekonamy się sami w odpowiednim czasie ;)


Więcej mitów?Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz