środa, 12 października 2016

Single w związkach!

Tak refleksyjnie...

Dziś w DDTVN rozmawiano o tym, że współcześnie jest coraz więcej singli i wiecie co? Zgadzam się, a najgorsze jest chyba to, że doszłam do wniosku, że chyba mamy nową kategorię singli: SINGLE W ZWIĄZKU!

Kim są single w związku?


Są to osoby będące w związku, ale nie mające czasu dla siebie. Żyją obok siebie, a nie ze sobą. Czasem z przyzwyczajenia, ale coraz częściej i z przymusu...

Oboje pracują na długie zmiany i wiecznie się mijają, czasami okazuje się, że jak przejdą obok siebie w mieszkaniu, są zaskoczeni, że widzą swoją drugą połowę i zastanawiają się, kiedy w zasadzie się ostatni raz widzieli i rozmawiali o czymś a nie zdawali sobie relacje z dnia czy tygodnia nim położą się spać...

(ps a my znów na wynajmie :P )

Jak to się stało?


Sami nie wiedzą. Nikt nie wie. Stało się. Oddalają się od siebie, nawet tego nie zauważając. Boją się samotności, choć już dawno są sami... Jedyne co ich jeszcze łączy i o czym nie zapominają to albo dzieci albo kredyty. Przykre? Na pewno realne.

Na szczęście nie jest to reguła! To tylko nowa kategoria singli, która powstała w XXI wieku w odpowiedzi na zmiany jakie zaszły. Nie każdy ma swobodę materialną i bardzo często rozmowy sąsiadów krążą wokół tematu pracy.

Rano wychodzimy, wieczorem wracamy, często pracując na kilku etatach lub robiąc nadgodziny. Po co? Ktoś by powiedział, by godnie żyć i móc sobie na wakacje pojechać, kupić fajny dom czy samochód. Tak... Tylko szkoda, że na końcu ani ten dom ani samochód nas nie przytulą...


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

4 komentarze:

 1. Brawo za bardzo trafne spostrzeżenia. x)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstyd się przyznać, ale zdarza mi się z własnym mężem tak żyć, każdy w swoim świecie, i ratują nas tylko wieczory które wspólnie spędzamy, oglądając seriale, no i dziecko które nas łączy i choćby dla niej rozmawiamy. :) Choć mam nadzieję, że u mnie tak źle nie jest. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że macie te wieczory dla siebie i chcecie je razem spędzać ;) A może ten post i Was zainspiruje do jeszcze głębszych rozmów ;)
   Pozdrawiamy ciepło!

   Usuń