piątek, 7 października 2016

Mity dotyczące włosów - part XIII - Sprzęt fryzjerski niszczy włosy!

MIT NR 13 - Suszarki, prostownice, lokówki niszczą włosy!


STYLIZACJA TO ZABÓJSTWO DLA TWOICH WŁOSÓW!


Czy tak jest w istocie? Cóż... niestety tak! Oczywiście istnieją na rynku różne rodzaje sprzętów służących do stylizacji, których najnowocześniejsze technologie w znacznym stopniu zmniejszają szkody dla włosów, jakie zazwyczaj wyrządza wysoka temperatura, to nie możemy powiedzieć aby eliminowały je w 100%.


Każde traktowanie włosów wysoką temperaturą wiąże się z pewnymi uszkodzeniami, mniejszymi bądź większymi. W efekcie włosy po samej stylizacji mogą w istocie wyglądać lepiej, ale po kolejnych myciach, następnych stylizacjach i znów myciach, mogą nam nieco popsuć humor swoim stanem... Zniszczonym stanem.

Prawdą jest, że aby dobrze wyglądać fryzjer (czy Ty sama w warunkach domowych) musi wspomóc się różnymi sprzętami fryzjerskimi. Ciepły strumień powietrza czy gorące powłoki innych fryzjerskich sprzętów znacznie osłabiają włosy, odwadniają je, przez co włos traci sprężystość, powodują łamanie się włosów a z czasem i ich wypadanie...


Jeśli przy regularnych stylizacjach nie będziemy robili sobie przerw od nich oraz nie będziemy stosować profesjonalnych kosmetyków do włosów to z biegiem czasu nasze włosy się po prostu odwrócą i sobie pójdą tj. zaczną wypadać garściami, będą suche i matowe. Istne siano zamiast włosów i to przerzedzające się...


Spokojnie - nie chodzi o całkowite zaprzestanie stosowania suszarek, prostownic, lokówek itp. ale o mądre ich stosowanie. Balans - słowo klucz chyba w każdej dziedzinie życia ;)

Więcej mitów?Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. Ja jak tylko nie musze to nie używam suszarki czy prostownicy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I rewelacja! Włosy mamy tylko jedne, potem to już tylko peruki :P

      Usuń