poniedziałek, 5 września 2016

Mity dotyczące włosów - part IX - Nie wolno farbować włosów w ciąży!

MIT NR 9 - Farbowanie włosów w ciąży szkodzi maleństwu.ZABIEGI KOLORYZACJI WŁOSÓW MAJĄ ZŁY WPŁYW NA ZDROWIE DZIECKA.


Mit nr 9 jesteśmy w stanie również obalić. I to nawet na własnym przykładzie. I w żadnym wypadku nie było to igranie ze zdrowiem dziecka!

Tyle się można naczytać na forach i każda wypowiedź mądrzejsza od poprzedniej. Ale o co chodzi z tym zakazem farbowania włosów i wpływem farby na zdrowie dziecka?


Sama włosy farbowałam i... z maleństwem wszystko w porządku ;) Jednak postanowiliśmy się mocniej wgłębić w ten temat, bo są panie, które zaryzykowały i źle się czuły, a dzieci urodziły się z jakimś problemem/ jakąś wadą i teraz przypisują to właśnie zabiegowi farbowania włosów.

Heh...

Nasi Drodzy,
sam zabieg farbowania włosów nie jest szkodliwy. Prędzej Wasze nieustanne myślenie oraz stres z tym związany jest w stanie wpłynąć na Wasze samopoczucie oraz samopoczucie płodu. A o tym, jakie negatywne skutki ma stres na zdrowie, nikogo przekonywać chyba nie musimy. Stres to już choroba cywilizacyjna!

Na co warto zwrócić uwagę podczas takiego zabiegu w czasie błogosławionym?

 • Przede wszystkim poinformuj o swoim stanie fryzjera.
 • Zwróć uwagę na miejsce - dobrze byłoby nie wdychać nadmiaru oparów, zatem ważne jest czy dany salon ma odpowiednio dobrze wentylowane pomieszczenie.
 • Jeśli lepiej czujesz się ze świadomością, że farba nie zawiera amoniaku oraz innych szkodliwych substancji, zapytaj czy salon ma tego typu farby.
 • Miej świadomość, że stan błogosławiony to istna burza hormonalna w Twoim organizmie i dotychczas stosowane farby nie koniecznie muszą dać taki sam efekt, jak przed ciążą.
 • I najważniejsze - zrelaksuj się! Twój spokój ducha, to spokój ducha Twojego maleństwa ;) Siła pozytywnego myślenia to wielka siła!


Zobacz też mój film nt. wypadania włosów po ciąży na YT!Więcej mitów?Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

4 komentarze:

 1. Słyszałam o tym micie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiele kobiet o tym mówi, zresztą to nie jedyna rzecz którą później przypisuje się gdy coś z ciąża jest nie tak
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żyjemy w czasach, kiedy zawsze trzeba na coś winę zrzucić :)

   Usuń