wtorek, 20 września 2016

Mity dotyczące włosów - part XI - Matki ścinają włosy!

MIT NR 11 - Po porodzie kobiety zdecydowanie bardziej preferują krótkie fryzury.


MATKI MAJĄ KRÓTKIE WŁOSY! (tak - to ja, kiedyś :P)

Czy rzeczywiście matki ścinają włosy po porodzie? I tak i nie. Z tego, co obserwujemy, większość nawet jeśli nie zaraz po porodzie, to w niedługim czasie pozbawia swoje włosy długości...


Dlaczego tak się dzieje?


Sądzimy, że z wygody. O czym zresztą przekonałam się właśnie wczoraj, kiedy to miałam dłuższą chwilę na odkładaną w bliżej nieokreśloną przyszłość pielęgnację włosów. Dłuuugich i nieziemsko gęstych włosów... I właśnie wtedy doznałam olśnienia! Rany, ile to trzeba poświęcić czasu, aby te biedne, nieco zaniedbane włosy (kiedy dbasz o dziecko 24/7 to bywają dłuższe bądź krótsze okresy, kiedy nieco zapomnisz o sobie) doprowadzić do ładu i składu!!!

Myślałam, że ręce to mi odpadną! I właśnie wtedy zrozumiałam Maff (dziewczyna akurat dzieci nie ma, ale ma sporo pracy nad samą sobą), która nie tak dawno rozstała się ze swoimi długimi włosami na rzecz ładnego long boba. I od razu więcej czasu dla siebie!

Oczywiście, niektóre matki, w tym i ja, nie mają zamiaru się tak łatwo poddawać. Póki jeszcze długie mi pasują, będę o nie walczyć zaciekle (najwyżej nocą!).


Jednak zdecydowana większość po prostu wybiera wygodę, a ta czasem jest nawet i bardzo twarzowa, bo jakoś wcześniej nie potrafiły się rozstać z długimi, jak ja dla przykładu. I w ten oto sposób mają 2w1: dobrze wyglądają i zdecydowanie szybciej mogą opuścić łazienkę (lub nie muszą zarywać nocy).

Więcej mitów:Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. Zapomniałaś dodać, że ciąża bardzo wyniszcza organizm. U niektórych mniej, u innych bardziej. Zdarzają się przypadki, kiedy kobietą wypadają garście włosów, jak po chemioterapii. Wiele z nich ścina włosy po porodzie, ponieważ są w okropnym stanie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście, zdarza się i tak. My napisaliśmy "sądzimy", co oznacza, że z naszych obserwacji spora część kobiet sugeruje się wygodą. Drugim ważnym powodem do ścięcia włosów może być właśnie ich zła kondycja - nie każdy organizm dobrze sobie radzi z takim obciążeniem, jakim jest ciąża. Ja zanim swoje doprowadziłam do ładu i składu minęło ponad pół roku od urodzenia małej! Także sporo się namęczyłam.

      Usuń