sobota, 21 listopada 2015

Wypadanie włosów? Mezoterapia skóry głowy

O wypadaniu włosów pisaliśmy już niejednokrotnie... Jednak sposobów na zatrzymanie ich na głowie jest wiele. Dziś skupimy się na:

MEZOTERAPII SKÓRY GŁOWYCo to jest mezoterapia?


To zabieg z zakresu medycyny estetycznej mający na celu dostarczenie bezpośrednio skórze właściwej substancji leczniczych, odżywczych czy regenerujących. Można wykonywać go zarówno profilaktycznie jak i do leczenia kłopotów ze skórą. Mezoterapię dzielimy na igłową i bezigłową. Oba zabiegi trwają po ok. 30 minut.

Mezoterapia igłowa


Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem nieco bolesnym, mogącym wymagać znieczulenia miejscowego (w sprayu lub w kremie). Polega na nakłuwaniu skóry głowy cienkimi igiełkami (mikroiniekcja śródskórna), przez które dostarczane są składniki odżywcze dobrane indywidualnie do potrzeb danego Klienta.

Po takim zabiegu Klient może zauważyć małe krwiaczki czy lekkie zaczerwienienie skóry. Może też odczuwać ból lub swędzenie w miejscu wstrzyknięcia odpowiednich substancji.


Mezoterapia bezigłowa


Mezoterapia bezigłowa to zabieg dla wyjątkowo wrażliwych na widok igły. W tym przypadku specjalnie dobrane preparaty przenikają przez skórę za pomocą specjalnie stworzonej do tego celu głowicy emitującej prąd. W przypadku napotkania bariery w postaci np. zrogowaciałego naskórka, ta metoda jest dużo mniej skuteczna. Lek nie ma możliwości przedostania się do wewnątrz i jest zatrzymywany na skórze. Także nie daje ona takich efektów, jak mezoterapia igłowa.

Dla kogo mezoterapia?


Nie oszukujmy się, żyjemy w tak szybko pędzącym świecie, pełnym braku czasu, nadmiaru stresu, złej diety, że wypadanie włosów w większych niż normalnie ilościach staje się tylko kwestią czasu! TAK! Śmiało można powiedzieć, że jest to problem globalny, dlatego trzeba o tym mówić! A wręcz zacząć działać!

Nie będziemy Was namawiać do spokojnego życia (choć kilka chwil dziennie dla siebie powinno stać się rytuałem i wręcz higieną osobistą!). Jednak zamiast tego możemy profilaktycznie udać się na zabieg mezoterapii, żeby te negatywne emocje i substancje nie przejęły kontroli nad kondycją naszej skóry głowy.

Wskazania:

 • łysienie męskie/plackowate
 • wypadanie włosów w wyniku:
  • stresu,
  • złej diety,
  • ciąży/laktacji,
  • zmian hormonalnych,
  • nadmiernego opalania się,
  • słabego krążenia krwi.


Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • miesiączka,
 • cukrzyca,
 • alergia,
 • infekcje i stany zapalne skórny,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • regularne korzystanie z solarium i sauny ( na czas zabiegów należy z nich zrezygnować!).


Substancje wnikające w skórę podczas zabiegu


Aby zabieg był skuteczny, niezbędne jest przeprowadzenie wnikliwego badania trychologicznego. Jeśli nie mamy takiej możliwości w swoim mieście, możemy też z powodzeniem udać się na konsultację do dermatologa, który również powinien nam pomóc określić nasz problem.

Dopiero z wynikami w ręku możemy się udać do kliniki medycyny estetycznej czy specjalnych salonów kosmetycznych lub fryzjerskich, które współpracują ze specjalistami.

W takim miejscu ponownie dokonuje się oględzin, przeprowadza wywiad, dyskutuje o wynikach i tworzy specjalną mieszankę dostosowaną do potrzeb skóry głowy konkretnej osoby. Każdy z nas jest inny, dlatego taki "koktajl" tworzy się pod daną osobę.

A czego możemy spodziewać się w środku? 

Mieszanki odpowiednio dobranych witamin i minerałów, a także aminokwasów, kwasów nukleinowych, koenzymów, peptydów biomimetycznych. Możemy również spotkać się z możliwością wprowadzenia osocza bogatopłytkowego.Osocze bogatopłytkowe?


Zapewne to ostanie mogło zwrócić Waszą uwagę. Co to takiego? Osocze bogatopłytkowe do zabiegu mezoterapii pobiera się z... krwi pacjenta! Dokładnie tak! Po raz kolejny okazuje się, że najskuteczniejsze leczenie serwuje nam nasz własny organizm, ponieważ właśnie nasze osocze zawiera naturalne czynniki pobudzające włosy do wzrostu!

Taka kuracja powoduje, że włosy odrastają mocniejsze, zdrowsze i bardzo dobrze odżywione. Jak to wygląda w praktyce? Specjalista ma  zestaw do tego typu zabiegu i pobiera krew pacjenta do specjalnej probówki. Pobrana krew jest poddana odwirowaniu, a pozyskane z niej komórki czynniki własne wzrostu po uprzedniej aktywacji są wstrzykiwane w skórę głowy (mezoterapia igłowa).
Zalecana ilość zabiegów mezoterapii?


Od kilku do ok. 10 zabiegów - jednak ilość uzależniona jest od stanu zdrowia skóry głowy.
Pojedyncze zabiegi wykonuje się co 2 tygodnie, a po zakończonej kuracji wykonywana jest tzw. sesja przypominająca.

WYJĄTEK - kuracja z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego - wykonuje się go RAZ na pół roku!

Cena zabiegu


Cena mezoterapii igłowej jest uzależniona od zastosowanych składników i ich ilości. Średnio waha się od 300 do nawet 2500 zł w przypadku zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. 
Zwykle cena mezoterapii bezigłowej jest niższa.

Więcej informacji o wypadaniu włosów i sposobach "zatrzymania" ich na głowie:

7 komentarzy:

 1. Jesteście Świetni . Trzymam kciuki żeby wam się powodziło . ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki wpisowi już wiem na czym polega mezoterapia, krótko i na temat tak lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się sposób wyjaśnienia kwestii związanych z mezoterapią. Mój mąż ma problemy z łysieniem. Może faktycznie warto pomyśleć nad poddaniem się takiemu zabiegowi..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można oczywiście wypróbować. Jest to jedna z metod. Jednak fajnie byłoby ustalić przyczynę utraty włosów. Nie wiem czy słyszała Pani o badaniu EHA? Zostawię link do opisu: http://bowlosmaswojglos.blogspot.com/2018/02/analiza-pierwiastkowa-wosow-eha.html

   Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki za wyeliminowanie przyczyny!

   W Poznaniu jesteśmy też do dyspozycji i możemy wszystko sprawdzić ;)

   Usuń
 4. Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem oferowanym przez gabinety kosmetyczne. Zabieg ten ma na celu dostarczenie do skóry substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących. Czyli wszystkich tych, których brakuje słabym włosom. Dzięki tego rodzaju zabiegom możemy dać naszym włosom drugie życie zamiast od razu je obcinać :)

  OdpowiedzUsuń