poniedziałek, 23 stycznia 2017

Sprawdź czy zawód fryzjera jest dla Ciebie? (cz. VII)

A teraz cykl postów dla tych, co nie są pewni czy sprawdzą się w zawodzie fryzjera!

Aby nie przegapić postów z serii "Sprawdź czy zawód fryzjera jest dla Ciebie" koniecznie zalajkuj nasz fanpage i bądź zawsze na bieżąco ;)

"SPRAWDŹ CZY ZAWÓD FRYZJERA JEST DLA CIEBIE?"

SZKOLENIA I KURSY

To chyba najważniejszy punkt, jeśli chodzi o zawód fryzjera. Ten zawód ma w swojej specyfikacji permanentną edukację. Chcesz być najlepszy – musisz wiedzieć wszystko. Nie dopuszczaj do takich sytuacji, że Klient zaczyna wiedzieć więcej od Ciebie w branży, w której to TY masz być przecież specjalistą!

Jeśli zdarzy Ci się w Twojej karierze taka sytuacja, to znak, aby szybko pomyśleć o jakimś dodatkowym kursie czy szkoleniu. Nie chcesz chyba, aby za chwilę Twoi Klienci zaczęli Cię sukcesywnie opuszczać, ponieważ do perfekcji opanowane masz 3 typy cięć i 5 rodzajów fryzur, które wciskasz wszystkim swoim klientom!

Przyznaj się do tego przed sobą samym, weź się w garść i poszukaj szkolenia odpowiedniego dla Ciebie. Sam też staraj się wiedzieć jak najwięcej. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj! To podstawa. Ale też i oglądaj oraz przekładaj zdobytą wiedzę od razu na praktykę.

Rynek aż pęka w szwach od ilości dostępnych kursów i szkoleń, a poszedł już tak daleko ku naszej wygodzie, że mamy też kursy online, które możemy w dogodnym dla siebie momencie odtworzyć w domu. Tylko chęci potrzeba. Chęci samorozwoju. Co jak co, ale dobry fryzjer nie oszczędza ani na sobie ani na sprzęcie.


To Ty jesteś najważniejsza/y. Jeśli Ty się nie nauczysz, to nikt za Ciebie tego nie zrobi. 
A Klienci prędzej czy później zauważą różnicę w pracy Twojej i salonu tuż za rogiem. Nikt lepiej od Klientów nie weryfikuje rynku. A jest to rynek Klienta i to bardzo wymagającego Klienta. 

W zależności od stopnia Twojego zaawansowania znajdziesz różne rodzaje kursów i szkleń. To na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia/kursu to: 

  • kadra dydaktyczna 
  • ilość godzin
  • miejsce szkolenia
  • wyposażenie sali
  • stosunek liczby godzin teorii do praktyki 
  • prestiż placówki szkoleniowej 
  • certyfikat/dyplom po zakończonym kursie/szkoleniu 
  • cena w stosunku do w/w

Jeżeli dana oferta spełnia Twoje oczekiwania, warto od razu się zapisać na najbliższy termin. W wielu przypadkach trzeba czekać, aż uzbiera się grupa, dlatego warto od razu pytać jakie są szanse na jego uruchomienie w planowanym terminie, byście mogli orientacyjnie wiedzieć, czy szukać dalej czy już tu pozostać. Najlepiej zostawić kontakt do siebie w kilku akademiach szkoleniowych i czekać na kontakt z ich strony – tam gdzie się szybciej otworzy, tam się udasz. 


Poza kursami i szkoleniami istotne są również targi fryzjerskie, pokazy sztuki fryzjerskiej 
i konkursy fryzjerskie. Na jednych podpatrzymy najnowsze techniki (look & learn), na innych sami pokażemy co umiemy w porównaniu do pozostałych fryzjerów.
Warto brać w nich udział – to doskonałe miejsce, gdzie znajdują się inne osoby z branży kosmetyczno-modowo-fryzjerskiej. Możemy poznać ich osobiście, porozmawiać, zobaczyć jak pracują.

Co do konkursów – każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma ograniczeń wiekowych. Jeśli czujesz się na siłach – startujesz. Warto „być”, jeśli tylko mamy taką możliwość. Pokażemy siebie i nasze możliwości, a w tym zawodzie taki ekshibicjonizm jest wskazany, żeby nie powiedzieć, że wręcz zalecany.

Powiązane wpisy:

cz. I  SŁOWO WSTĘPU CZYLI KIM JEST FRYZJER
cz. II WYTYCZNE ZAWODU FRYZJERA
cz. III PLUSY I MINUSY ZAWODU FRYZJERA
cz. IV KLIENT TO TEŻ CZŁOWIEK
cz. V WŁASNY SALON A PRACA U KOGOŚ
cz. VI NARZĘDZIA PRACY FRYZJERA
cz. VIII ANKIETA SPRAWDZAJĄCA CZY ZAWÓD FRYZJERA JEST DLA CIEBIE


Zapraszamy też na nasz FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz