czwartek, 19 stycznia 2017

Sprawdź czy zawód fryzjera jest dla Ciebie? (cz. VI)

A teraz cykl postów dla tych, co nie są pewni czy sprawdzą się w zawodzie fryzjera!

Aby nie przegapić postów z serii "Sprawdź czy zawód fryzjera jest dla Ciebie" koniecznie zalajkuj nasz fanpage i bądź zawsze na bieżąco ;)

"SPRAWDŹ CZY ZAWÓD FRYZJERA JEST DLA CIEBIE?"

NARZĘDZIA PRACY FRYZJERA

Niezbędne do pracy fryzjera są odpowiednio dobrane do ręki nożyczki (różne rodzaje), grzebienie, szczotki, klipsy, kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji, brzytwy, maszynki, suszarki i wiele, wiele innych narzędzi i przyrządów, które może nabyć w odpowiednich sklepach i hurtowniach.

W tym poście skupimy się na tych narzędziach pracy fryzjera, których nabyć nie może, a mieć wręcz musi!

Co to takiego?

  • Głównym narzędziem fryzjera są jego własne dłonie. To nimi wykonuje całą pracę. Muszą być zwinne, elastyczne, czułe, sprawne.
  • Kolejnym niezwykle ważnym narzędziem pracy są oczy. To one widzą wchodzącego do salonu Klienta, zapraszają do rozmowy, widzą jak za chwilę step by step będzie wyglądała ich praca nad Klientem oraz efekt końcowy.
  • Następnymi narzędziami są uszy. Słuchają do Klient do nich mówi, jakie ma oczekiwania, pasje, gdzie pracuje. Zbiera nimi wszelkie niezbędne informacje, które pomogą mu wykreować wizerunek Klienta.
  • Język to kolejne ważne narzędzie pracy fryzjera! Posługuje się nim w celu komunikacji z Klientem. W ten sposób budujemy zaufanie oraz więź z Klientem.
  • Ostatnim narzędziem jest nos! Śmieszne? Nie! Nikt nie lubi przebywać w miejscach, w których nie ładnie pachnie, a nos od razu nam to sygnalizuje. Jeśli w salonie z jakiś przyczyn nie dotrzymana byłby wystarczająca higiena (ktoś zapomniał zmyć podłogę, ktoś napaskudził w toalecie), nos nam to "powie" od razu i fryzjer może reagować.
Jednym słowem można powiedzieć, że wszystkie 5 zmysłów człowieka są szalenie ważnymi narzędziami pracy fryzjera, bez których nie wykona on swojej pracy dobrze!

Ale... ale są wyjątki takie jak Tomasz Karcz czyli jednoręki fryzjer (do tego kreator wizerunku i projektant mody)! Tomasz świetnie sobie radzi na wielu polach, mając zaledwie jedną dłoń. Z tego wynika, że kluczowym narzędziem fryzjera jest jego... SERCE<3

Pozostałe narzędzia niezbędne w pracy może spokojnie nabyć ;)

P.S. Nie wiesz jakie nożyczki wybrać? Sprawdź ➡ Nożyczki dla Fryzjera.

Powiązane wpisy:

cz. I  SŁOWO WSTĘPU CZYLI KIM JEST FRYZJER
cz. II WYTYCZNE ZAWODU FRYZJERA
cz. III PLUSY I MINUSY ZAWODU FRYZJERA
cz. IV KLIENT TO TEŻ CZŁOWIEK
cz. V WŁASNY SALON A PRACA U KOGOŚ
cz. VII SZKOLENIA I KURSY
cz. VIII ANKIETA SPRAWDZAJĄCA CZY ZAWÓD FRYZJERA JEST DLA CIEBIE


Zapraszamy też na nasz FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz