niedziela, 3 stycznia 2016

Fryzura na rozmowę kwalifikacyjną

Nowy rok, nowe możliwości, nowe postanowienia, nowe wyzwania i może nowa praca?

A jak nowa praca to ROZMOWA KWALIFIKACYJNA!


Jak się do niej przygotować? To znajdziecie w sieci: od szablonowych pytań, po opinie o pracodawcy oraz odpowiedni strój.

Ale my dziś skupimy się na ODPOWIEDNIEJ FRYZURZE na rozmowę kwalifikacyjną.

Ci z Was, którzy mają już trochę rozmów za sobą wiedzą, że jak się pleców w Polsce nie ma, to trzeba iść zajebiście dobrze przygotowanym. jednak nie możecie zapomnieć o tzw. efekcie pierwszego wrażenia, którego nie da się pominąć. To te pierwsze 15-30 sekund, kiedy wchodzisz do pokoju rekrutacyjnego i wszyscy na Ciebie patrzą. A dopiero potem sprawdzają Twoją wiedzę i umiejętności.

Zatem jak się dobrze zaprezentować? Jaką fryzurę wybrać?


Wszystko zależy oczywiście od charakteru pracy o jaką się staramy. Kierujmy się zawsze polityką firmy - jeżeli jest to praca w biurze z pewnością uczesanie będzie inne niż osoby, która stara się o pracę w salonie kosmetycznym czy w cyrku. Roboczo podzielimy rozmowy o prace jako te na stanowiska nieco formalne i nieformalne.

PRACA FORMALNA (typu biuro)


Na takiej rozmowie nie poszalejemy ze stylizacją. Ani ze strojem, ani z fryzurą czy makijażem. Tutaj musimy być raczej poważni, a przy najmniej powinniśmy sprawiać wrażenie osób godnych zaufania i posiadających niezbędną wiedzę. Odpowiedni wizerunek na rozmowie kwalifikacyjnej znacznie nam to ułatwi.

W zależności od długości włosów możemy zdecydować się na: 
  • klasyczne rozpuszczenie włosów i wygładzenie ich prostownicą, z przedziałkiem po środku lub po boku,
  • upięcie koka nad karkiem i gładkie zaczesanie włosów na koronie,
  • jeśli mamy grzywkę, również możemy zrobić kok,  gładko zaczesać włosy i upiąć włosy po boku,
  • paradoksalnie możemy również upiąć włosy w tzw. koński ogon,
  • jeśli mamy kręcone włosy, możemy je również spiąć w delikatny kok i puścić z przodu w lekkim opanowanym nieładzie.
PRACA NIEFORMALNA (np. fryzjer, kosmetyczka, związane ze sztuką)


Tutaj już bardziej możemy poszaleć z fryzurą i za jej pomocą pokazać nasze umiejętności i naszą duszę artystyczną! Nie napiszemy, ze z umiarem czy z przesadną awangardą - tutaj musicie wczuć się w swoje stanowisko pracy. Nawet praca artysty wymaga czasem schludnego i "normalnego" looku. W zależności od tego, co chcecie przedstawić, możecie wypróbować poniższe propozycje fryzur:
  • fryzjer/kosmetyczka - paradoksalnie tutaj najlepiej wygląda czysty, standardowy look (może być z lekką nutą ekstrawagancji), np. fryzura Macieja Maniewskiego - fryzjer czy Doroty Sołdackiej - kosmetolog
 
  • tatuażysta - tutaj może szaleć z wizerunkiem! Najczęściej spotkamy ich łysych, z brodą albo właśnie z długimi włosami, a nawet z tatuażem na głowie zamiast włosów:
  • tancerz - tu sporo zależy od rodzaju tańca


Podsumowując - wiele zależy od naszego wczucia się w klimat firmy, w której chcemy pracować. Warto zapoznać się z tamtejszymi wartościami i zasadami - wtedy łatwiej dopasujemy swój look do wymagań i z pewnością zrobimy dużo większe wrażenie!

Powodzenia!


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz