niedziela, 1 maja 2016

W poszukiwaniu wiosny czyli... Mundo Novo

Co to znaczy Mundo Novo?

Nowy (Wspaniały) Świat ;) Wspaniały to dodatek od nas ;)

A tak na serio o czym będzie dziś mowa? A no o tym, bez czego Fryzjer i Stylista Łukasz żyć nie może i co go napędza do działania! A jest to... KAWA!


I nie ważne czy to espresso (ale double czyli doppio), americano, cappuccino, parzona czarna, z czekoladą czy z cukrem. Po prostu kawa pod każdą postacią i w zasadzie od samego rana do wieczora! Tak - to typowy KAWOholik. Niestety...


I właśnie szukając wiosny za nos pociągnął go aromat kawy z Bike Cafe na Starym Mieście w Poznaniu. Nie muszę chyba dodawać, iż mimo tego, że mieliśmy się tego dnia skupić jedynie na sesji zdjęciowej, Łukasz zaciągnął nas tam, gdzie pociągnął go jego własny nos.

I tak oto znaleźliśmy się przy punkcie dla kawoholików. Łukasz zamawiając cappuccino (abym i ja mogła się napić chociaż łyk) od razu zadał mnóstwo pytań o samą kawę.


I w ten sposób poznaliśmy Mundo Novo... Ekologiczną kawę z ręcznych zbiorów o łagodnym, subtelnym i zniewalającym aromacie. Łukasza zniewoliło całkowicie, bo zamiast skupić się na pozowaniu, nieustannie gadał mi o kawie, którą niebawem z pewnością zakupi i do domu :P


Cóż - miałam okazję jej skosztować i nie powiem, jak na okres w jakim obecnie jestem (karmienie) i obecny niesmak do kawy, ta smakowała wyjątkowo delikatnie. I co więcej powiem - jak Łukasz zawsze słodzi każdą kawę ok. 2 łyżeczek cukru, tak tej nie posłodzić ani grama ;) Żeby smaku nie psuć ;)


Przemiły Pan z Bike Cafe nie tylko opowiedział nam sporo o samej kawie, ale i namalował dla nas serce na kawie <3 Weźmy pod uwagę, że to jego prawie debiut, bo pracuje dopiero ok. 2 tygodni ;)
A co do samej kawy - jak macie ochotę i możliwość - spróbujcie ;)P.S.
Jak przyjedziecie rowerem to jeszcze każda kawa tańsza o 1 zł ;)

Sprawdź też nasz przepisy:
Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. w moich żyłach też płynie kawa ;)parzona, niesłodzona, z mlekiem. Pozdrawiam wszystkich kawoszy i zachwycających się wiosną :)

    OdpowiedzUsuń