wtorek, 23 sierpnia 2016

Do widzenia! Nie obsłużę Pani/Pana.

Czy fryzjer może odmówić wykonania usługi?

Czy to jest w porządku, kiedy wchodząc usłyszymy od fryzjera, że nie wykona on dla nas tego czego oczekujemy?

Odpowiedź może Was nieco zszokować, ale... TAK!


TAK nasi kochani czytelnicy! Fryzjer czy Stylista może odmówić wykonania usługi w pewnych przypadkach. Powiedzielibyśmy nawet, że wręcz powinien! Dlaczego?


Przede wszystkim musimy pamiętać KIM jest FRYZJER STYLISTA! I od tego wyjdziemy, abyśmy wszyscy dobrze się zrozumieli.


Fryzjer Stylista to osoba, która kreuje swoją pracą wizerunek Klienta. Nadrzędną zasadą każdego Stylisty jest sprawienie, aby Klient wyszedł zadowolony, prawda?

Zatem jeśli przychodzi do niego Klient z wizją fryzury, która nie tylko nie pasuje do niego, ale wręcz go ośmiesza, to co powinien zrobić Fryzjer? Odmówić wykonania usługi, ponieważ nie może wewnętrznie podpisać się pod wykreowaniem wizerunku, który jeszcze pogrąży jego nazwisko.

Tak, wiemy że może brzmieć to wyniośle, ale spójrzmy prawdzie w oczy! Ile mijamy źle ostrzyżonych ludzi na ulicach, w źle dobranych kolorach czy uczesaniach? Niestety... całą masę :(ZATEM TAK - FRYZJER MOŻE ODMÓWIĆ WYKONANIA USŁUGI W NASTĘPUJĄCYCH PRZYPADKACH:

  • koncepcja Klienta jest niedopasowana do Jego wizerunku (ośmiesza, oszpeca, uwydatnia mankamenty),
  • Klient jest niezdecydowany i nie potrafi się zdecydować, o czym świadczą wcześniej wykonane usługi (Klient chciał blond na początku, po czym pod koniec usługi stwierdza, że jednak woli brąz i nie płaci za usługę),
  • Fryzjer nie posiada umiejętności wykonania danej usługi (lepiej się przyznać niż zrobić coś źle lub uczyć się na Kliencie),
  • względy higieniczne - kiedy higiena Klienta pozostawia wiele do życzenia (niestety się to zdarza).

Uważamy, że powyższe punkty są podstawą do odmówienia wykonania swojej pracy.

Jesteśmy ciekawi co Wy o tym myślicie. Zgadzacie się a może uważacie zupełnie inaczej?


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

3 komentarze:

  1. Oczywiście ze tak... Najbardziej gdy przyjdzie LUP, śmierdzący, obrady, i jeszcze po denaturacie. Takiego to na "nogach trzeba wynosić "

    OdpowiedzUsuń