sobota, 9 kwietnia 2016

Czy fryzjer musi być ładny???

Taki temat "z dupy" przyszedł mi do głowy ;)


Tzn. niby "z dupy", bo nie zupełnie. I spoko Maciej, nic do Ciebie nie mam :)

O co chodzi z tym byciem ładnym? I kogo można nazwać ładnym? Przecież to wszystko jest takie subiektywne. I tak i nie.


Są pewne cechy fizyczne, których posiadanie sprawia, że większość ludzi uzna daną osobę za atrakcyjną fizycznie. To wiedza sprawia, że sporo grafików komputerowych ma pracę ;) Bo dzięki temu możemy każdego poprawić tak, aby spodobał się ok. 95% odbiorców. Ciekawe?


A choć możecie się do tego nie przyznawać, większość z Was podejdzie do kogoś, kto wygląda atrakcyjnie, niż do kogoś kto akurat ma specyficzny typ urody.

Ok - skoro już tyle wiemy, pamiętajmy o tym, że odpowiednia stylizacja, dobry makijaż są w stanie zmienić wygląd człowieka o 180 stopni!


Zatem czy fryzjer musi być ładny?


Nie. Ale MUSI być ZADBANY (Gang Zadbani).Dlaczego to takie istotne?


Kochani, my fryzjerzy pracujemy z ludźmi.

A ludzie nie mają czasu iść z nami na kawę, by nas poznać. Ot wpadają do salonu, jeden rzut okiem na fryzjerów i już wiedzą, u kogo usiądą. Sugerują się naszym wyglądem zewnętrznym. I te 5 pierwszych sekund jest decydujących, czy Klient przyjedzie do mnie czy do kolegi po fachu ;)

Dlatego w naszym zawodzie nie ma "że nie ma czasu" na porządny manicure, stylizację włosów, brody czy tym bardziej na podstawową higienę typu prysznic, dezodorant.

Nie zapomnijmy też o ładnie wyprasowanej koszuli czy T-shircie. Do takiego kogoś, kto ma na sobie koszulę jak psu z gardła wyciągniętą nie koniecznie jest miło usiąść. Od razu można pomyśleć, że skoro jest taki niechluj, to może niech lepiej mi włosów nie dotyka.


Coś w tym jest? 
Jak sądzicie?


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

5 komentarzy:

 1. Fryzjer przede wszystkim musi mieć zadbane, czyste, dobrze ułożone włosy niezależnie od tego czy to kobieta czy mężczyzna. Jak dla mnie mógłby mieć nawet koszulę psu z gardła wyciągniętą ale włosy musi mieć nienaganne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tak. I ja się zdecydowanie pod tym podpisuję :) jest reklamą salonu, więc włosy muszą być idealne.

   Usuń
  2. Jest! Koniec z prasowaniem :)

   Usuń
 2. Liczy się fach w rękach :) TO CHYBA NAJWAŻNIEJSZE :d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzamy się ;) Ale ten fach pozna się po wizycie u niego ;)

   Usuń