środa, 21 października 2015

Męskie (lumberseksualne!) fryzury i brody

Pewien Pan powiedział mi że "drwal" jest po to, aby odróżnić mężczyznę od chłopca!!!

Oczywiście, że tak jest! Zgodziłem się z nim ;)

Ale jak wygląda nowoczesna fryzura a'la Drwal i jak wygląda nowoczesna fryzura męska?


To zajebiście ważne pytanie, bo w nowoczesnym męskim strzyżeniu nie golimy na tak zwanego "żołnierza", a raczej fryzurą zakrywamy pewne mankamenty i doprowadzamy twarz do sześcianu.

W wielu przypadkach zachowuję dłuższe włosy, aby zakryć zapadnięcie czaszki albo jej wypukłość. Włosy wykorzystuję jako kamuflaż, aby doprowadzić do ładnego profilu twarzy.

Włosy krótkie - najczęściej strzyżona fryzura męska, która świetnie się komponuje z brodą. W zależności od kształtu czaszki bądź np.odstających uszu, regulujemy długość włosów na bokach.

Facet, który ma odstające uszy powinien mieć dłuższe włosy na bokach! Wtedy dzięki większej objętości przy uszach, nie zauważamy tego defektu.

Dzięki dłuższych włosom można zakryć także i braki włosów, np. zakola przy czole czy w okolicach konturu.

Bardzo modne są też nowoczesne formy strzyżeń, gdzie grzywka na bok bardzo nadaje objętości, lekkości fryzurze i wyciąga twarz.

Doskonale prezentuje się "Drwal", gdzie dziś jest fryzurą lubianą przez mężczyzn, jednocześnie wymagającą szczególnej pielęgnacji, gdyż broda musi byś podgalana do kształtu twarzy i regularnie odżywiana.

Broda nadaje się idealnie do osób z tak zwanym "podwójnym podbródkiem", ale nie tylko. Panowie w wieku około 20-25 lat specjalnie zapuszczają brody, aby się postarzeć, "bo w sklepie proszeni są o dowód".Broda pasuje także do włosów długich - wystarczy odpowiednie strzyżenie i super się wkomponowuje!

Oczywiście o brodę dbamy tak samo jak przy krótszych włosach i zachowujemy pewną dysproporcję, aby nie wyglądać jak "Jezus". Włosy nie powinny być dłuższe niż do ramion  i fajnie wycieniowane, aby można je było szybko stylizować przed wyjściem ;)Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. Czytając, Twój artykuł przypominają mi się fryzury i ułożenia z wcześniejszych lat: kiedy to na przykład rozdzielano włosy na środku głowy, tona brylantyny lub ścinano na tzw. żołnierza. Jak to wszystko się zmienia. Z fryzura na drwala jest tak, jak mówisz, że trzeba o nią dbać. Kilka dni bez pielęgnacji psuje cały efekt. I zamiast wyglądać, modnie i stylowo, bardziej przypomina się menela. Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dbanie o wygląd to nie tylko damska sprawa - na szczęście żyjemy w takich czasach, że świadomość siebie i swojego wyglądu jest na wyższym poziomie (bo co tu dużo pisać - nie jest przyjemnie spędzać czas z kimś, kto nie wie o to higiena). Decydując się na taki look tym bardziej oprócz podstawowej higieny musimy trochę czasu poświęcić sobie, nim wyjdziemy z domu, jeśli nie chcemy wyglądać jak menel (wyjątek: Ekskluzywny Menel) ;)

      Usuń