Salon Fryzjerski

PRE-WSTĘP


Salon fryzjerski Bo Włos Ma Swój Głos to wg Was 
magiczne miejsce, które z daleka nie wydaje się takim być... 

Cały urok zamknięty jest w wiedzy i doświadczeniu stylistów. 
A nasi styliści jak nikt inny doskonale rozumieją mowę włosa 
i stają się swoistymi tłumaczami włosowymi między Twoimi włosami a Tobą - 
więc pozwól im na dialog, a z pewnością wychodząc stąd powrócisz nie raz! 

I od tego czasu nawiążesz nić porozumienia z włosami 
i zaczniesz je dobrze traktować zgodnie z ich potrzebami w swoim domu ;)


Tylko szaleńcy idą w nieznane i dochodzą tam, gdzie inni chcą być, a jednak iść się boją. 

(Joanna Szczepaniak)

WSTĘP


Tak właśnie było z nami czyli podstawowym zespołem twórczym Bo Włos Ma Swój Głos: Asią i Łukaszem. Razem jesteśmy trochę jak sztorm na morzu - wszystko robimy szybko, często pod wpływem impulsu i BACH! Coś powstaje ;)

Od pierwszego zobaczenia się do pierwszej randki minęło trochę czasu, ale od pierwszej randki do realizacji poszczególnych marzeń - idziemy ramię w ramię lawinowo!


Pierwsza randka była w listopadzie 2014r., a w lutym 2015r. już istniał blog pn. Bo Włos Ma Swój Głos. Już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy mieć swój Salon Fryzjerski, a najlepiej sieć salonów fryzjerskich <3

Jednak nim powstał pierwszy Salon Fryzjerski, mieliśmy jeszcze kilka innych pomysłów ;) I tak po nitce do kłębka przez szereg różnych spotkań, które też i na blogu opisywaliśmy, doszliśmy tu, gdzie obecnie jesteśmy. W 2016r. urodziła się nasza córeczka i w tym samym roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzce z Łodzi do Poznania.


Potrzebowaliśmy jeszcze chwili na zbadanie rynku i zdobycie odpowiednich funduszy, znalezienie i dostosowanie właściwego dla salonu miejsca. 

Jednak to co jest najistotniejsze w tym wszystkim to marzenia - jeśli je masz, masz wizję na siebie, swoją przyszłość, to okazuje się, że cała reszta jakoś się znajduje sama!

Pierwszy Salon Fryzjerski Bo Włos Ma Swój Głos powstał w Poznaniu - w sercu Jeżyc, przy ul. Kościelnej 44 dnia 03 kwietnia 2017r.


Zobacz film:Zresztą dzielnica Jeżyce była też pierwszą, w jakiej zamieszkaliśmy zaraz po przeprowadzce i to od tego miejsca zaczęliśmy poznawać Poznań i docierać się wszyscy razem w trójkę ;) Lekko nie było, bo pojawienie się dziecka wiele zmienia, zwłaszcza jak nie ma się dodatkowej pomocy. Ale ufff się udało - wszyscy żyjemy i mamy się świetnie :)


O BO WŁOS MA SWÓJ GŁOS


Bo Włos Ma Swój Głos obecnie jest Salonem Fryzjerskim i blogiem w dalszym ciągu. Działamy również aktywnie na innych kanałach social media (facebook, instagram, twitter, tumblr, ello, zszywka) oraz bardziej realnie poprzez wspólne działania przedsiębiorców z Jeżyc (czwartki na Jeżycach).Wciąż budujemy swój Zespół przez duże Z (Sprawdź - oferty pracy). Stworzyliśmy miejsce, odzwierciedlające nasze wartości, za jakie nas pokochaliście i dlatego do nas wracacie. Stąd chcemy, aby każdy członek Zespołu Bo Włos Ma Swój Głos wyznawał podobne wartości do naszych i dla którego praca Fryzjera Stylisty to prawdziwa pasja, wręcz misja!

Chcemy, aby każdy czuł się tu dobrze, a czytając Wasze recenzje (TU i w prywatnych wiadomościach) czujemy, że nam się to udaje! To daje nam porządnego kopa motywacyjnego, by rozwijać się dla Was pod wieloma względami. Czasami mamy wrażenie, że nie pracujemy. Bo w końcu robimy to, co kochamy - nie ma nic piękniejszego w życiu niż robienie tego, co sprawia przyjemność.Salon jest duży i zapewne nieco inny niż te, do których zdarzyło Ci się do tej pory zawitać. Przede wszystkim "na wejściu" nie znajdziesz stanowisk, a przestrzeń wypoczynkowo-relaksacyjną, gdzie możesz sobie wygodnie usiąść z filiżanką czegoś dobrego i spokojnie się zrelaksować. Jeśli chcesz, mamy do dyspozycji niemałą biblioteczkę. Możesz również popracować - w pobliżu znajdują się 2 gniazdka, więc jest gdzie się podłączyć. Wszystko zależy od Ciebie.


Dopiero dalej znajduje się pomieszczenie ze stanowiskami, gdzie wykonywane są wszystkie usługi fryzjerskie (TU znajdziesz usługi a TU zabiegi pielęgnacyjne). Naszym założeniem było stworzenie Tobie komfortu - zarówno czekając jak i w trakcie wykonywania zabiegów. Nikt na Ciebie nie patrzy - a wiemy, że niefajnie można się czuć siedząc z mokrą głową, kiedy ktoś się nam przygląda.

W niedalekich planach mamy powiększenie strefy fryzjerskiej o kolejne stanowiska - w miarę rozbudowywania naszego zespołu.


Do tej pory, mimo naszego krótkiego stażu na realnym, nie wirtualnym rynku, mogliśmy się z Wami spotkać na Chce Jeżyce oraz Nic się tu nie dzieje ;) Bardzo miło było Was spotkać, zamienić z Wami kilka słów i zaprosić do nas! 


SKĄD NAZWA?


Nazwa Bo Włos Ma Swój Głos to dość śmieszna sytuacyjna sprawa. Kiedyś w styczniowy wieczór szwendając się we dwójkę po Widzewie w Łodzi, gdzie wówczas mieszkaliśmy, snuliśmy luźne plany o przyszłości. 


Wiecie - piękni, młodzi, z marzeniami by zbawić świat fryzjerski! I tak między słowami doszliśmy do kwestii bloga, a jak blog, to musi mieć nazwę. Kiedyś prowadziłam innego bloga i miałam tam cykl o kosmetykach do włosów pn. Bo Włos Ma Głos jako że każdy ma inne włosy i inne potrzeby, dlatego potrzebuje zindywidualizowanego podejścia i takich kosmetyków.


Luźno rzuciłam nazwę i okazało się, że Łukasz też kiedyś podobną wymyślił. Zaczęliśmy się śmiać trochę z niedowierzania i cóż - tak już zostało: Bo Włos Ma Swój Głos.


KOGO SPOTKASZ W NASZYM SALONIE? 

Łukasz Sabela (LukaS) - fryzjer stylista z wieloletnim doświadczeniem na rynku (od 2009r.). Jako fryzjer miał przyjemność pracować w kilku salonach na terenie województwa łódzkiego, a od 2016r., po przeprowadzce do Poznania, rozpoczął pracę właśnie tu - w stolicy Wielkopolski.

Specjalizuje się w koloryzacjach. Nie boi się wyzwań, kreatywne cięcia i niebanalne stylizacje to jego żywioł. Jednak najbardziej kocha styl lat 20-tych ubiegłego wieku.

Wierzy, że raz zdobyta wiedza jest nic nie warta, dlatego nieustannie się szkoli. 

Wolne chwile spędza na... sesjach fotograficznych, gdzie dba o włosy modelek i aktywnie uczestniczy w projektach metamorfoz. Paradoksalnie więc nieustannie pracuje. Kocha też jazdę na rowerze i dlatego tą formę komunikacji wybiera najczęściej. Jednak jeśli zdarzy mu się chwila tylko dla niego, to wtedy poświęca się swojej rodzinie: partnerce Asi oraz córeczce Laurce.

Gdyby nie był fryzjerem, pewnie związałby swoje życie z motoryzacją - tak bardzo kocha szybkie i ekskluzywne samochody.

Na swoim koncie mamy setki metamorfoz oraz tysiące uśmiechniętych twarzy zadowolonych i powracających Klientów, za co dziękujemy!

Bo bez Was, nie byłoby i nas!


 Aby nie pozostawać gołosłownymi, pozostawiamy nieustannie aktualizujące się portfolio ;) Po kliknięciu w zdjęcie, zostaniecie przesłani do poszczególnych prac.


Sporadycznie możecie też spotkać mnie z Laurą. Kilka razy zapytaliście mnie kim jestem, kiedy byłam z Wami w salonie ;) Może tu odpowiem w wielkim skrócie.                                                                                                                     Prywatnie jesteśmy z Łukaszem parą, a w zasadzie to już trzyosobową rodziną 💗💗💗  A zawodowo zajmuję się właśnie tym miejscem (26.02.2015 - 31.03.2019) oraz wieloma innymi wirtualnymi. Staram się czynnie brać udział w inicjatywach przedsiębiorców Jeżyc i aktywnie promować nasz fyrtel ;)                                                                                                                           Wymyślam, tworzę, kombinuję, robię zdjęcia, obrabiam, bawię się grafiką, tworzę teksty. Dbam również o Salon wizualnie, aby było Ci tam miło. Reasumując: robię wszystko wokół, a Ty widzisz efekty końcowe. Pani Orkiestra to ja!
FILOZOFIA I NASZE WARTOŚCINaszą nadrzędną filozofią, którą kierujemy się w salonie, to NATURA. Świat, przyroda, wszystko, co nas otacza jest dla nas niezwykle ważne. Nie ma nic bardziej friendly dla człowieka niż przyroda. My jesteśmy naturą i tylko natura idealnie do nas pasuje.

Natura jednocześnie nas inspiruje. Nie dajcie się zwieść, że jest nudna, tylko szaro-brązowo-zielona! Planeta ziemia to istna kopalnia kolorów i odcieni, jakich nie znajdziecie w waszych wyszukiwarkach internetowych!
Uwielbiamy wszystko, co jest tworzone rękami ludzkimi, dlatego koncepcja DIY nie jest nam obca i sporo takich elementów możecie znaleźć właśnie w naszym salonie. Mamy nadzieję, że zainspirują i Ciebie do stworzenia czegoś pięknego w Twoim domu.Kochamy LUDZI. Często my ludzie sami siebie niedoceniany, przez co jakość naszego życia znacząco się obniża. My chcemy, aby każdy, kto nas odwiedził, wiedział, że jest wyjątkowy! Aby każdy nasz gość pamiętał o tym, wychodząc od nas, a jak będzie wracał, to już tylko z uśmiechem, bo wie, że jego wyjątkowość jest w nim samym, a nie w jego otoczeniu.
WOW!

Jeśli jesteś na samym końcu - to gratuluję! 

Jest nam niezmiernie miło, że chcesz nas poznać i mamy nadzieję na realne spotkanie w naszym salonie na Jeżycach :)

Do zobaczenia,

2 komentarze:

  1. Czy jest gdzieś dostępny cennik? Jaka jest cena strzyżenia włosów? Oraz koloryzacja na jednolity kolor?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cennik dostępny jest m. in. tutaj: https://e668b0e2.versum.com/ 😊

      Usuń