piątek, 14 sierpnia 2015

Mikropigmentacja skóry głowy dla kobiet i mężczyzn

Brak włosów na głowie ma wiele przyczyn... Od tak teoretycznie prozaicznych, z którymi mamy do czynienia codziennie: stres, zła dieta, ale także i czynniki niezależne od nas: geny, hormony, choroby.

Niezależne od przyczyny, efekt jest jeden z dwóch możliwych: albo całkowicie tracimy włosy na głowie i stajemy się łysi albo możemy mieć do czynienia z łysieniem częściowym lub widocznym przerzedzeniem włosów.Wszystko jest w porządku, jeśli przyczyną naszego łysienia jest jakieś nasze zaniedbanie, z którym możemy walczyć (np. zmiana nawyków żywieniowych, ćwiczenia relaksacyjne, unikanie stresorów, itp.).

Również akceptowalna jest łysina, która nam się podoba, bo dobrze wyglądamy bez włosów, mamy wyjątkowo ładnie zbudowaną czaszkę i możemy ją eksponować.Ale jeśli nie potrafimy zaakceptować swojego nowego wyglądu, bo choroba zabrała nam włosy i naszym zdaniem nie jesteśmy już wystarczająco kobiece czy męscy?

Tak samo jak niezgrabny nos, odstające uszy czy opadające powieki, brak włosów może być kompleksem, który może prowadzić do alienacji, ucieczki przed ludźmi, wyjściami, wspólnymi zdjęciami. Depresja i apatia są również bardzo niebezpiecznymi chorobami duszy, które mogą przekładać się na choroby naszego układu i ciała.Medycyna estetyczna wychodzi na przeciw problemom osób łysych i łysiejących. Teraz nie będzie potrzebny przeszczep włosów, który wiązał się z wysokimi kosztami i bliznami po-zabiegowmi.

Obecnie na rynku mamy możliwość "odtworzenia" włosów poprzez mikropigmentację skóry głowy. 


CZYM JEST MIKROPIGMANTACJA SKÓRY GŁOWY?


Mikropigmentacja skóry głowy jest tatuażem medycznym. Można ją przyrównać do makijażu permanentnego skóry głowy. Jest zabiegiem estetycznym, niechirurgiczym, który polega na podawaniu pod naskórek naturalnych (w drugą warstwę skóry) pigmentów, za pomocą igły.

Taki zabieg składa się z kilku sesji, trwających ok. 3-4 godziny, z odstępem min. 1 tygodnia od poprzedniej sesji. W ten sposób specjaliści dozują "gęstość" włosów na głowie w sposób bardzo naturalny, prawie równy z czasem naturalnego odrostu włosa.Co więcej, podczas takiego zabiegu stosowanych jet kilka rodzai pigmentów, aby nasze nowy włosy wyglądały bardzo naturalnie - w końcu nikt nie ma idealnie platynowych czy kruczoczarnych włosów.

Mikropigmantacja przeznaczona jest dla osób w każdym stadium utraty włosów, a jej zadaniem jest przywrócenie naturalnego wyglądu prawdziwych mieszków włosowych.

Zabieg mikropigmentcji przy skórze głowy pozbawionej włosów


Ten zabieg dotyczy głównie mężczyzn (ale nie tylko!). W zupełnie łysą i umytą skórę głowy wprowadza się odpowiednie pigmenty za pomocą igły.

Wcześniej planowane są linie, wzdłuż których będą "rosły" włosy - tak abyśmy jak najkorzystniej wyglądali. Cały zabieg przeprowadzany jest właściwie tak, jak zostało to wyżej opisane.Zabieg mikropigmentacji przy skórze głowy o widocznych przerzedzeniach 


Ten zabieg częściej wybierają kobiety, które narzekają na nadmierne wypadanie włosów i mają problem z mocno przerzedzonymi włosami (widać łysą skórę głowy między kępami włosów).

Zabieg ten przeprowadzany jest w miejscach pozbawionych włosów lub na całej skórze głowy celem zagęszczenia wizualnego włosów na głowie. Odpowiedni dobór pigmentów da wrażenie większej ilości włosów.


Takie zabiegi utrzymują się na skórze głowy ok. 1-2 lat. Następnie wymagane jest powtarzanie tego zabiegu (wyłuszczanie się pigmentu).

Ceny zabiegu wahają się od 1,5 do kilku tysięcy złotych.

CO DAJE ZABIEG MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY?

W dużej mierze komfort psychiczny. Spokój ducha. Przywrócenie samooceny. Odzyskanie siebie. Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz