sobota, 9 maja 2015

Vidal Sassoon - Mistrz nad Mistrzami czyli dlaczego go podziwiam...

VIDAL SASSOON - wielki fryzjer, jeszcze większy człowiek!


Trzeba mieć jaja, żeby w wieku 14 lat powiedzieć rodzicom (w jego wypadku matce), że rzucam szkołę i podążam za swoimi marzeniami! I właśnie Vidal Sassoon miał jaja!

Nie miał łatwego dzieciństwa, do wszystkiego musiał dochodzić sam. Jednak miał swoje zdanie, miał pomysł na siebie i konsekwentnie dążył do realizacji swoich marzeń.

Mimo biedy w dzieciństwie założył sobie, że on w swoim fachu będzie najlepszy i jak widzimy - dotrzymał danego sobie słowa.

Na początku swojej drogi szkolił swój warsztat fryzjerski u Raymonda Bessone'a - znakomitego brytyjskiego fryzjera znanego również jako Mr Teasy-Weasy (zdjęcie poniżej).


Z czasem postawił wszystko na swój mały, ale własny biznes. I tak z jednego małego saloniku rozrósł się do sieci salonów fryzjerskich w kraju i za granicą. Dziś jest znany praktycznie na całym świecie, a jego nazwisko znaczy jakość w świecie fryzjerskim.

Poza salonami fryzjerskimi Vidal miał również sieć swoich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Miał nawet kontrakt z Procter & Gamble, jednak mimo długotrwałej umowy, w końcu zrezygnował ze współpracy, gdyż P&G bardziej interesowała ich własna marka i jej reklama niż nazwisko Sassoon.Sassoon to także szkoła. Sassoon Academy jest jedną z prestiżowych akademii fryzjerskich na świecie. Niestety w Polsce wciąż brakuje salonów partnerskich Sassoona. Dlatego jeśli zdecydujesz się na wcale nie tanie szkolenie u mistrzów, musisz dojechać stąd co najmniej do Niemiec lub Wielkiej Brytanii.
Cechy charakterystyczne dla stylu Sassoona:

  • prostota,
  • geometria,
  • wygoda,
  • łatwość w układaniu,
  • indywidualizm,
  • król bob-cut.


 SASSOON - "gwiazda rocka, artysta i rzemieślnik, który zmienił świat parą nożyczek"
"Poznając" Sassoona bliżej, natrafiłem na słowa Michaela Gordona (po lewej), znakomitego fryzjera, ucznia Sassoona. Są tak wyjątkowe, że chcę się z Wami nimi podzielić.


Michael mówi o Sassoonie jako o osobie, która osiągnęła wszystkie 3 najważniejsze punkty w życiu wg. jego babtyskiego nauczyciela. Te trzy punkty, które sam uważam za wyjątkowe i jedyne ważne w naszym życiu brzmią następująco:
  1. Po pierwsze - fantastycznie jest mieć własną działalność, ponieważ tylko wtedy jesteśmy zdolni dać ludziom pracę i mieć więcej pieniędzy do rozdania.
  2. Po drugie - powinniśmy łączyć pasję z pracą, a w zasadzie przekuć pasję w pracę i dawać z siebie 100%.
  3. Po trzecie - u schyłku naszego życia powinniśmy ze spokojem w sercu móc zerknąć wstecz z uśmiechem, że niczego nie żałujemy i wiemy, że nasze życie było udane!Sassoon dla Michaela był właśnie taką osobą, która osiągnęła wszystkie trzy punkty w swoim życiu.


Dla mnie pozostanie wielkim fryzjerem, 
i jeszcze większym człowiekiem!Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz