czwartek, 5 marca 2015

Jak myć włosy?

Prawidłowe mycie włosów polega na myciu... skóry głowy.

Ale zacznijmy od początku:

 1. Rozczesz swoje włosy, aby usunąć z nich nadmiar kurzu i reszek produktów do stylizacji włosów, jakie nakładałaś. Jest to pierwszy krok do oczyszczania Twoich włosów. Samo ich szczotkowanie jest szalenie istotne z punktu widzenia na ich oczyszczenie, wzmocnienie i usunięcie włosów, które zostały uszkodzone, złamane czy samoistnie wypadły.
 2. Następnie włóż głowę pod strumień ciepłej, ale nie gorącej wody i równomiernie zmocz włosy. Strumień kieruj od nasady aż po końce włosów.
 3. Teraz nanieś odpowiedni do kondycji Twoich włosów szampon. (O tym jak dobrać szampon do włosów w kolejnym poście). Idealna ilość szamponu o wielkości monety o nominale 2 zł.
 4. Zacznij rozcierać szampon w dłoniach i nałóż go od kontur aż po kark masując intensywnie skórę głowy opuszkami palców (nigdy paznokciami)! Poprawiamy w ten sposób krążenie krwi, co wpływa na wzmocnienie włosów i ich lepsze dotlenienie.
 5. Dalej spłukuj letnią wodą głowę i powtórz tą czynność, aż skóra głowy przestanie się pienić (w kolejnych poście: Czym grozi złe spłukanie szamponu?).
 6. Wracamy do punktu 3 i jeszcze raz nakładamy szampon, rozcieramy w dłoniach, masujemy głowę i spłukujemy.
 7. Po powyższych zabiegach nałóż niewielką ilość odżywki od końcówek aż do 3/4 włosów w górę i rozczesujemy je najlepiej elastycznym grzebieniem lub szczotką typu #TangleTeezer.
 8. Odżywkę trzymamy na mokrych włosach ok. 3-5 minut. Następnie ją spłukujemy letnią wodą.
 9. Jeżeli Twoje włosy są przesuszone i pozbawione blasku, postaraj się raz w tygodniu po umyciu włosów nanieść na nie maskę odpowiednią dla Twoich włosów (temat masek rozwinę w kolejnym poście) i trzymaj ją na włosach ok. 10 - 15 minut. Dla wzmocnienia efektu można założyć czepek foliowy i na nie ręcznik. 
 10. Na koniec odsączamy włosy (nie trzemy ich!) i od razu przechodzimy do suszenia.
WAŻNE! NIGDY NIE IDZIEMY SPAĆ Z MOKRYMI WŁOSAMI! Dlaczego? O tym też będzie osobny post :)

7 komentarzy:

 1. a jeśli mam włosy grube i długie aż do pasa to ile szamponu powinnam wziąć? bo wielkość monety o nominale 2 zł wydaje mi się za mała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jeszcze jedno, powinno się rozczesywać włosy jak są mokre czy lepiej poczekać aż wyschną i wtedy czesać?

   Usuń
  2. Cześć!

   Przepraszamy za małe opóźnienie, w ten weekend byliśmy zgłębiać tajniki wiedzy kosmetyczno-fryzjerskiej w Warszawie, ale już nadrabiamy!
   Oczywiście - w Twoim przypadku nałożymy ciut więcej, ale może Cię zaskoczę - nie jeszcze raz tyle, ponieważ końcówek włosów nie myj!!! Piana zrobi to za ciebie ;) A jeśli chodzi o rozczesanie, to rób to na odżywce, którą później spłuczesz. Po osuszeniu ręcznikiem (wygniatanie, nie tarcie) albo nakładamy piankę lub serum do stylizacji (ewentualnie nic) i koniecznie wysusz włosy na szczotce. I gotowe ;)

   Pozdrawiamy ciepło,
   BWMSG :)

   Usuń
  3. okej dziękuję :* a możesz polecić jakiś produkt na dodanie objętości bo mam ciężkie włosy i są dość oklapłe co mnie trochę denerwuje haha

   Usuń
  4. To tym razem ja zapytam: jakich produktów używasz na co dzień? Wtedy będzie łatwiej coś dobrać dla Ciebie ;) Możesz też przesłać zdjęcie z subiektywnym opisem swoich włosów na mail :)

   Usuń
  5. pewnie, a jaki masz e-mail =D

   Usuń
  6. aa dobra już nieważne haha. znalazłam ;)

   Usuń