wtorek, 31 marca 2015

Brunetki, blondynki, ja wszystkie Was dziewczynki... i rudeee też!

Czy to prawda, że mężczyźni kochają tylko blondynki?
A może wolą brunetki??
A co na to rude???


Co mówi się o BLONDYNKACH?


Stereotypowo Blondynki są: głupie, puste, seksowne, niewinne, frywolne, delikatne, anielskie, słodkie, mało inteligentne, naiwne. Skąd taka teza, a raczej hipoteza? Taki wizerunek blondynki kreują scenarzyści filmów i seriali komediowych.

A media mają duży wpływ na nas i siłą rzeczy tak zaczynamy widzieć Panie o blond włosach. Cóż, raczej żadne badania nie wykazały powiązania między kolorem włosów blond a obniżoną inteligencją...

Jednakże można przypuszczać, że blondynki są bardziej inteligentne niż sądzimy, ale znów nie ma to nic wspólnego z ich kolorem włosów! Po prostu zdają sobie sprawę z istniejącego o nich stereotypu i kiedy przypadkiem im coś się wydarzy, nie uda się, popełnią faux pas, uśmiechną się słodko i powiedzą: "Ojej, no cóż, w końcu jestem blondynką..." a nam wszystkim serce się roztapia i możemy wybaczyć im prawie wszystko... No bo jest blondynką :PCo mówi się o BRUNETKACH


O Brunetkach panuje stereotyp zmysłowych, rodzinnych, nieskorych do zabawy, ustabilizowanych emocjonalnie kobiet, które lepiej zarządzają pieniędzmi.

Często są przedstawiane jako podporządkowane mężczyznom kobiety, ale także jako bardzo przedsiębiorcze. Nie pragną poklasku i błysku fleszy, dobrze czują się jako osoby doradzające i pomagające gdzieś z boku, niczym sufler w teatrze.

Podobno Brunetki szybciej uzależniają się od nikotyny. Panuje też przekonanie, że to Brunetki stoją za stereotypem Głupiej Blondynki z zazdrości do ich urody i łatwiejszej drogi do zdobywania bogatych kochanków.

Cóż... któż to wie. Z tego wszystkiego wyłania nam się stereotypowy obraz Brunetki jako klasycznej matki i żony, bądź jak kto woli kury domowej, która swoje gniazdo bardzo kocha i dba o nie.Co mówi się o RUDYCH?


Rude są podobno fałszywe i wredne, ale za to piekielnie dobre w łóżku! Świetnie manipulują innymi dla własnych korzyści. Można by rzec, że rudy to nie kolor, tylko CHarakter przez duże CH :)

O rudych nie ma zbyt wielu stereotypowych stwierdzeń. Wg. badań naturalnie rudych ludzi jest zaledwie 2%, więc są niczym białe kruki na ziemi.A jak to z nami mężczyznami? 


Myślę, że tak jak z Paniami naszymi wspaniałymi - wygląd dla nas jest ważny, ale jako całość. Nie raz wydaje nam się całe życie, że uwielbiamy egzotyczne brunetki o oliwkowej cerze, a zakochujemy się w bladej jak śnieg blondynce. Po nocach śnimy o gorącej i namiętnej nocy w ramionach rudej kocicy, a w życiu miewamy upojne chwile u boku brunetki o elektryzującym spojrzeniu. Nie ma na to reguły.

A stereotypy? Choć są krzywdzące, to niestety zawsze były, są i będą. Nam pozostaje tylko mieć duży dystans do samych siebie. Zatem nauczmy się śmiać z samych siebie, w końcu śmiech to zdrowie ;)

 A jak bardzo chcesz zmieć kolor swoich włosów - nic nie stoi na przeszkodzie ;) Możliwości kolorystycznych jest jeszcze więcej niż blond, czarny czy rudy!I na koniec film dla naszych kochanych Pań:Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

1 komentarz: