poniedziałek, 26 marca 2018

Domowa pielęgnacja włosów gencjaną




Już jakiś czas temu zaobserwowaliśmy szał w necie na GENCJANĘ i jej rozjaśniające włosy właściwości!


Zatem nie pozostało nam nic innego jak sprawdzić co to takiego jest, jak działa i czy rzeczywiście nie ma skutków ubocznych tej domowej i taniej metody na rozjaśnianie włosów.

O rozjaśnianiu domowym pisaliśmy Wam też przy okazji postu dot. wody utlenionej TUTAJ.

Co to jest GENCJANA?


Jest to roślina zielona gorczykowata, ozdobna oraz lecznicza w zależności od gatunku. Nas najbardziej będzie interesować Pioktanina czyli inaczej fiolet goryczki lub gencjanowy o właściwościach leczniczych.

Generalnie fiolet gencjanowy jest roztworem wodnym lub spirytusowym i w zależności od stężenia stosuje się go do dezynfekcji powierzchni skóry, błon śluzowych czy przy uszkodzenia naskórka.

Działa przeciwbakteryjnie i osuszająco.

Znalazł zastosowanie także przy ropnych zapaleniach skóry i błon śluzowych oraz przy niektórych rodzajach drożdżyce i grzybicy. 

W przypadku roztworu spirytusowego nie stosuje się go na błony śluzowe!


W większości przypadków preparaty mające na celu dezynfekcję ran mają działanie odbarwiające i pewnie to sporo z Was skłoniło do wypróbowania go jako taniego środka do rozjaśniania włosów...

Wiele z Was zachwala również, że nie ma żadnych skutków ubocznych, włosy są zdrowe i pięknie jasne... Czy aby na pewno?

Sprawdźmy to!


Skład wodnego roztworu fioletu:


  • chlorek sześciometylo-p-rozanilinowy (metylorozanilinowy chlorek czyli filoet gencjanowy),
  • etanol 95, 
  • woda dejonizowana.


Niby wodny roztwór a jednak spirytus... A jak działa alkohol na włosy? Wysuszy i rozjaśni. Zniszczy.

Wiemy, że bronicie fioletu jak wody święconej, ale nawet nakładanie odżywek i stosowanie super nawilżających szamponów czy innych preparatów na włosy nie pomoże im uniknąć niebezpieczeństwa!

Podziwiamy osoby, które przy takim dostępnie do wiedzy jak dziś w dalszym ciągu próbują oszczędzać i za ok 5 zł próbują rozjaśniać włosy czy to wodą utlenioną, fioletem gencjanowym czy innym preparatem z apteki i nie tylko, a potem dołączają do zacnego grona zrozpaczonych kobiet, które błagają o pomoc w odratowaniu włosów...


Kochane, 


wydacie dużo więcej kasy na ratowanie Waszej psychiki u psychologa, bo w niektórych przypadkach nie ma już możliwości ctrl + x czy shift + crtl + Z stan sprzed prób rozjaśniania...

Nawet Twój fryzjer bezradnie może rozłożyć ręce... A już na pewno nie sprawi, że w ciągu jednej wizyty odzyskasz piękne włosy i pewność siebie.

Może trochę ostro pojechaliśmy w tym poście, ale klapki z oczu nie spadną, kiedy będziemy Was po główkach głaskać i podawać kolejne chusteczki na otarcie łez. Lepiej wiedzieć "przed" niż płakać "po". 

Oczywiście włosy odrastają, więc teoretycznie można próbować w życiu wszystkiego, tylko wpierw sprawdź czy jeśli eksperyment się nie uda, masz dostatecznie dużo siły psychicznej, czasu i pieniędzy, by móc naprawić szkody ;)


Jeśli jednak nie masz czasu na takie rozjaśnianie włosów, zawsze możesz zapytać fryzjera o najodpowiedniejszą formę dbania o Twoje włosy oraz ich bezpiecznego rozjaśnianie - w naszym salonie jest naturalnych form dbania o włosy i jednoczesnego ich rozjaśniania bardzo dużo ;)




Koniecznie zapytaj swojego Stylistę w salonie Bo Włos Ma Swój Głos 
oraz o dobór odpowiedniej kuracji dla włosów 
w postaci indywidualnie dobranego rytuału do włosów w salonie 
oraz w domu!


P.S.
Sprawdź też inne sposoby na domową pielęgnację włosów:






Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. Hej, co do tego alkoholu to sie nie moge zgodzic poniewaz jest tam go minimalna ilosc potrzeba do ekstrakcji fioletu z rosliny, nie jest on w przypadku wodnego roztworu rozpuszczalnikiem. Uzywalam do ochladzania wlosow (nie do rozjasniania) i zdecydowanie mniej przesusza niz niebieskie szampony czy odzywki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej ;) Super, że zabierasz głos. Dobrze, że na Twoje włosy gencjana nie zadziałała nazbyt przesuszająco.
      Jednak prawdą jest, że gencjana ma działanie przesuszające - ale w każdym indywidualnym w przypadku ktoś zaobserwuje większe szkody, ktoś mniejsze, a ktoś może nawet wcale.
      Warto pamiętać też o tym, że składniki różnych substancji wchodzą ze sobą w interakcje. Dobrze, kiedy interakcja jest obojętna, jednak mało kto na to patrzy i łączy ze sobą.
      Naszym celem na blogu jest ukazywanie dobrych i złych stron każdej pielęgnacji :)

      Usuń