wtorek, 24 marca 2015

Stylizacja włosów łonowych

Nasz kraj jeszcze nie jest gotowy na otwarte rozmowy na tematy dot. kwestii erotycznych, a co dopiero nt. fryzur intymnych.

Oczywiście nie należy generalizować! To co dla większości jest tematem tabu, dla mniejszości może być codziennością, dlatego dziś poświęcę nieco uwagi fryzurom i stylizacją włosów łonowych.

WŁOS JAK WŁOS A JEDNAK JAKIŚ INNY TAKI...


O budowie włosa na głowie już mowa była. Jednak włos łonowy różni się nieco od włosów jakie mamy na głowie, rękach, nogach i innych miejscach. 

Włosy łonowe różnią się nieco strukturą od pozostałych włosów na naszym ciele. Przede wszystkim są grubsze, twardsze, ciemniejsze, poskręcane, sztywniejsze. Już sama ich budowa wskazuje na trudności w ich stylizacji.

Z pewnością są bardziej oporne niż włosy na naszej głowie, co nie oznacza, że jeśli mamy ochotę na niestandardową fryzurę w miejscu intymnym, to w odpowiednich miejscach możemy zażyczyć sobie koloryzację czy depilację na odpowiedni kształt.

Jedne z najczęściej spotykanych zamieszczam poniżej:


Oprócz wyżej zaprezentowanych "strzyżeń" możemy spotkać się też z depilacją brazylijską.

DEPILACJA BRAZYLIJSKA


Depilacja brazylijska jest depilacją miejsc intymnych wykonana pastą cukrową lub woskiem. Polega na usunięciu włosów z łona, pośladków, warg sromowych i okolic odbytu. Przeważnie zostawiany jest jedynie wąski pasek włosów nad łechtaczką. Zaś całkowite usuniecie owłosienia nazywa się DEPILACJĄ HOLLYWOODZKĄ.

KOLORYZACJA WŁOSÓW ŁONOWYCH


Od razu uprzedzam, że takich zabiegów nie wykonujemy tymi samymi farbami, których używamy do farbowania włosów na głowie! Są zbyt silne i nasze delikatne miejsca mogą w najlepszym wypadku niemile podrażnić. Zatem czego powinniśmy użyć, aby zmienić kolor włosów na dole?
Możemy użyć Henny albo produktów do farbowania miejsc intymnych marki #BettyBeauty.
W przypadku henny mamy do wyboru kolory zbliżone naszym naturalnym kolorom włosów.
Betty Beauty oferuje zaś szeroką gamę kolorów: od ognistych czerwieni, po soczyste zielenie i niebiańskie błękity! Wszystko zależy od Twojej fantazji.


A jakie jest Twoje zdanie nt. stylizacji włosów łonowych?Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze: