poniedziałek, 22 maja 2017

Cykl: Łukasz tłumaczy - co to jest FLAMBOYAGE?Co to jest FLAMBOYAGE?


Zacznijmy od tego, że temat tyczy się koloryzacji. Jest to innowacyjna metoda koloryzacji włosów, po której włosy wyglądają bardzo naturalnie! Tak jakby nigdy nie były koloryzowane. Są poprostu lśniące i zadbane jak po wyjątkowo drogiej pielęgnacji.

FLAMBOYAGE to technika nakładania farb w jednym odcieniu ale o różnych tonacjach. Jest idealny zarówno dla Pań o jasnych włosach jak i posiadaczek ciemnych włosów. Tą formę koloryzacji można stosować zarówno latem jak i zimą!

Co ważne! 


To co odróżnia flamboyage od tradycyjnych pasemek jest to, że farby nie nakłada się od nasady włosów!
Fryzjerzy używają specjalnych do tego typu koloryzacji taśm samoprzylepnych i przezroczystych, które przyklejają się do włosów nie od samej nasady a od wybranych miejsc. Wszystko po to, by uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd włosów muśniętych słońcem (latem) lub pogłębiający ton (zimą).

W każdym wypadku trójwymiarowość tej techniki koloryzacji nadaje wizualny efekt push-up włosom czyli to, o czym marzy prawie każda kobieta - większej objętości włosów ;)

Co jeszcze jest świetnie w tej formie koloryzacji to fakt, że przy klasycznej koloryzacji od nasady kolor należy powtarzać co 3-4 tygodnie, a w przypadku flamboyage odstęp czasu między jedną a kolejną koloryzacją może wynieść od 6-8 tygodni ;)

Czy wiesz, że...


...twórcą tej techniki koloryzacji włosów jest nie kto inny jak Angelo Seminara, Dyrektor Artystyczny Davines i zwycięzca British Fryzjer HJ of the Year 2012??? 

A w naszym salonie nie pracujemy przecież na kosmetykach innych niż Davines ;)


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

 1. To mnie miło zaskoczyliśce na temat ciekawostki:).A co do flamboyage to uwielbiam ten efekt i wogóle wasz blog a nazwa bloga jest inspirująca jak dla mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło ;)
   Pozdrawiamy ciepło <3

   Usuń