środa, 16 września 2015

Trychologia

Trychologia 

to nauka badająca zdrowie włosów, przyczyny ich chorób oraz wypadania. Innymi słowy trychologia traktuje w sposób profesjonalny problemy skóry głowy. Jej celem jest dokładne przebadanie pacjenta przed postawieniem ostatecznej diagnozy oraz dobór leczenia.Co dokładnie znajduje się w centrum zainteresowania Trychologii?


Trychologia ma na celu ustalenie choroby skóry głowy i włosów oraz określenie przyczyn jej pojawienia się. W tym celu stosuje się mikroskop cyfrowy (mikorkamera), aby precyzyjnie zdiagnozować obecny stan.

Trycholodzy dość często zmagają się z kłopotem wypadania włosów swoich pacjentów. Przyczyn tego stanu można doszukiwać się zarówno w stanie zdrowia jak i warunkach nas otaczających, np.

  • stres,
  • zła dieta,
  • problemy hormonalne,
  • zanieczyszczenia środowiska,
  • promieniowanie, 
  • predyspozycje genetyczne,
  • spaliny samochodowe.
Powyższe przyczyny otępiają nas organizm, który zaczyna działać na zwolnionych obrotach. To samo zjawisko dotyczy również mieszków włosowych - bo krew zaczyna wolniej krążyć w całym organizmie.
A wolniejszy przepływ krwi oznacza spowolniony transport składników odżywczych do wszystkich komórek ciała. Nieodżywione komórki słabną i w konsekwencji na głowie obserwujemy wypadanie włosów...Na czym skupia się leczenie trychologiczne?


Przede wszystkim na naturalnych składnikach takich jak proteiny, olejki, wyciągi z ziół, kwasy owocowe, minerały.
Po określeniu objawów chorobowych w mieszkach włosowych można zalecić pacjentowi odpowiednią terapię trychologiczno-medyczną w celu poprawy kondycji włosów i skóry głowy. Po takiej kuracji pacjent odzyskuje zdrową skórę głowy przeważnie po kilku miesiącach.


Do Trychologa zgłosić się można z następującymi problemami skóry głowy:


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz