wtorek, 1 sierpnia 2017

Lata '70 we włosach i... KONKURS!!!

Lata '70 we fryzjerstwie można określić jednym słowem: DUŻO!!!

A dużo musiało być na całej głowie! Generalnie głowa to były głównie włosy, burza włosów z każdej strony!

Zacznijmy od bardzo popularnej ówcześnie metody BRUSHINGU, który miał za zadanie wygładzać końcówki włosów na zewnątrz i dodawał optycznie objętości włosom.. Idealna długość do takiej fryzury do długie i cieniowane włosy. Zarówno grzywka jak i całe włosy na ich długości suszono i układano na okrągłej szczotce do zewnątrz - wszystko po to, by na głowie było gęsto i dużo ;)
Idealnym przykładem będą Aniołki Charliego poniżej.

źródło: https://teleshow.wp.pl

Prawie pół wieku temu duży nacisk kładziono na LOKI i ONDULACJĘ!!! Nie ważne jakiej długości miało się włosy - to był hit tamtych czasów!

Brigitte Bardot  oraz Lynda Carter w wersji glamour, bardzo zwiewnej fryzury lat '70-tych

źródło: http://charlenebrasil.blogspot.com

źródło: pinterest

Co jeszcze charakteryzuje lata '70-te ubiegłego wieku???
Nie zapominajcie, że to czas nie tylko wszystkiego, co duże, ale też i DŁUGIE! Wtedy niezależnie od płci noszono baaardzo długie włosy!!! Im dłuższe, tym lepiej ;) Właśnie od tego czasu możemy mówić o stylu hippisowskim.
Poniżej przykładem tego stylu jest Francoise Hardy oraz Jane Birkin.

źródło: http://themindcircle.com


źródło: http://www.express.co.uk/

I choć po powyższych zdjęciach tego nie widać, nie możemy zapomnieć, że zarówno panie jak i mężczyźni często zdobili swoje długie, proste włosy kolorowymi chustami, szalami i przepaskami wiązanymi na wysokości czoła. 

źródło: pinterest

Lata '70 to czas, kiedy kobieta ma prawo głosu w kwestii posiadanego koloru włosów! TAK! To nie żart! Wcześniej koloryzacja nie tylko była zdecydowanie trudnym zabiegiem, ale przede wszystkim wyjątkowo drogim, przez co większość pań nie mogła sobie na nią pozwolić (co nie oznacza, że same czegoś tam w domu nie próbowały - w końcu mądrości naszych babć skądś musiały się wziąć).
W tych czasach jak i obecnie zresztą królował kult młodości, a że młodość tak jakoś kojarzy nam się z jasnymi kolorami, to najbardziej pożądanym kolorem był PLATYNOWY BLOND

Przykładem platynowego blondu tamtych czasów była Sylvie Vartan - raz w długich, raz w krótkich włosach ;)

źródło: pinterest

źródło: https://www.reddit.com

Na samym końcu powtórzymy, że objętość włosów w wersji nieskończonej ilości X przed L miała ogromniaste znaczenie! Można powiedzieć, ze w tym czasie oprócz stylu hippi zaczął rozwijać się międzynarodowo styl AFRO.
Fryzury Diany Ross i Donny Summer to ikony tego stylu!
Nie jest to fryzura dla każdego typu włosów niestety, bo wymagają one dużej ilości włosów grubych i podatnych na kręcenie...

źródło: http://nodeoito.com

źródło: http://www.fanpop.com

A teraz skąd pomysł na post??? 

Ha! Już za chwilę w Poznaniu GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY!!!

04.08.2017r. możecie cofnąć się w czasie i zabłysnąć w piątkowy wieczór! Będziecie mogli zejść po szklanych schodach i Kinie Pałacowym w Poznaniu i bawić się przy silient disco przez całą noc!

Brzmi kusząco??

To nie koniec!

Aby móc wziąć udział w tej zabawie, musisz wziąć udział w KONKURSIE NA STYLIZACJE inspirowane filmem Gorączka Sobotniej Nocy i zamieścić swoją interpretację w komentarzu pod WYDARZENIEM (TUTAJ). 

Zresztą - wszystko jest w wydarzeniu - czytajcie i spieszcie się, bo czasu jest niewiele - konkurs na fb trwa do 03.08 do godziny 18.00!!!

POWODZENIA!!!


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. Ciekawe to były czasy pod względem tego co ludzie nosili na głowie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak, a już w najbliższy piątek można się cofnąć w czasie do lat '70 właśnie ;)

      Usuń