czwartek, 25 maja 2017

Cykl: Łukasz tłumaczy - co to są FITOKOSMETYKI?


Co to są FITOKOSMETYKI?


FITOKOSMETYKI to kosmetyki zawierające naturalne ekstrakty roślinne. Niestety nie ma jasno określonych reguł świadczących o tym jakie stężenie, jaka ilość wyciągu roślinnego jest minimalna w danym produkcie, aby został on nazwany fitokosmetykiem.

Obecnie wystarczy, że producent "namaluje" na opakowaniu roślinkę, doda informację, że zawiera daną roślinę, a kiedy czytamy INCI czyli skłąd okazuje się, że i owszem - dana roślina może i tam jest, gdzieś na szarym końcu w ilości poniżej 0,05%...

Straszne, prawda?


Wychodzi na to, że już nikomu nie można ufać... Niestety reklama rządzi się swoimi prawami i tego nie przeskoczymy. Chcąc, nie chcąc, jeśli nie chcemy dać się nabić w przysłowiową butelkę, musimy czytać etykiety i sprawdzać nazwy składników, których nie rozumiemy. Nie ma innego wyjścia.

My jesteśmy pewni "własnych", salonowych, które otrzymujemy prosto z Włoch. Są to fitokosmetyki z fitoceutykami w określonych stężeniach. Całkowicie naturalne i idealnie dopasowane do potrzeb określonych problemów skóry głowy i włosów.

Zresztą nie musimy Was przekonywać ;) Można to sprawdzić samemu - teraz już wiecie przecież jak!Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz