sobota, 14 listopada 2015

Koloryzacja permanentna i softy

Kolor - jeden z najbardziej stresujących elementów wizyty u fryzjera!


A jak wyjdzie? A czy się dogadamy? I wiele innych pytań, które zadajesz sobie, zanim się wybierzesz do mnie ;) 

Zdaję sobie z tego sprawę i sam słucham Cię, aby jak najlepiej spełnić Twoje oczekiwania! 

Zastanawiasz się jaki kolor?


Dobrać kolor jest naprawdę nie byle sztuką... Trzeba się zagłębić w umysł Klienta i zrozumieć Go, gdyż każdy z nas widzi to inaczej. Wielu z was nie chce zmieniać go o 180 stopni, a chce jedynie nadać połysku, wrzucić kilka jaśniejszych refleksów i już. Ja to wiem!!! Dlatego chcę wam pomóc :)


Jaka farba?


Przy pierwszej koloryzacji, jeśli farbujesz bardziej dla fanaberii, po to aby nadać włosom połysku, delikatnego pojaśnienia, nie stosuj farb permanentnych, ponieważ: 

  • farby są agresywne dla twoich włosów, 
  • nie wypłukują się,
  • bardzo penetrują włos i otwierają łuskę włosa oraz zmieniają kształt przy ciągłym nakładaniu. 
Tego typu farby wprowadzają  nieodwracalne zmiany... Twój włos robi się bardziej sztywny i z czasem matowy. Taka farba jest dla osób z siwizną, gdzie minimalny czas trzymania koloru to 35-50 minut.
Zacznę od wyjaśnienia czym są softy.


Softy 


nie wnikają tak głęboko i nie wymieniają pigmentów, a tylko odświeżają kolor poprzez osadzenie się pigmentu na pierwszych warstwach włosów!  Farba utrzymuje się do 23 myć, a włosy zdają się grubsze i bardziej plastyczne.
Softy to farby na bazie naturalnych składników, zawierają w sobie (w zależności od produktu): jogurt, len, wosk pszczeli, nagietek, itp. 
Ich wielką zaletą jest to, że:

  • włosy stają się bardziej błyszczące,
  • są idealne do delikatnego rozjaśnienia włosów o 2-3 tony,
  • tonują na ciepły lub chłodny odcień,
  • pielęgnują włosy,
  • mogą pokryć siwe włosy nawet do 50%!

Farba permanentna: 

W przypadku koloryzacji - "bo mus" czyli likwidacja znienawidzonych przez Panie odrostów, potrzebujemy czegoś mocniejszego niż farby typu soft. Bez farby permanentnej nie udałoby się rozjaśnienie czy pokrycie włosów w niepożądanym kolorze ;)

Zawartość amoniaku i oxydantu w farbie sprawia, że łuska włosa otwiera się i aktywuje wymianę pigmentów. Oxydant jest odpowiedzialny za pojaśnienie, a także za trwałość koloru, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego stężenia.


Kiedy stosujemy farby permanentne?


  • duży udział siwizny 
  • włosy oporne na farbowanie
  • pojaśnienie naturalnego odrostu o 4-5 tonów

A Twój Fryzjer mówi: "...a mi się wydaje..." czyli daje do zrozumienia, że nie wie, co będzie lepsze dla Ciebie!!! Albo nie jest przekonany do zaproponowania czegoś nowego, bo sam jeszcze nie wie jak na "tym" pracować, aby uzyskać pożądany efekt... 

Tak, wiem... To już czepianie się, ale Fryzjer nad sobą pracować musi i nie tylko nad uśmiechem, a także nad tym co mówi. Bo jaka by była Wasza reakcja jakby lekarz powiedział "a mi się wydaje, że to przeziębienie..." ;)

A więc podnośmy standard i nie stresujmy się kolorem!


A to nowy kolor Asi ;)
Jak wam się podoba ?


                                                                    Pozdrawiam serdecznie,
                                         LukaS


Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!

2 komentarze:

  1. A co z farbowaniem włosów u facetów? Coraz więcej słyszę o tym, że farbują włosy. Może nawet, nie całą długość ale na przykład, robią pasemka, czy ombre. A z drugiej strony takie farbowane włosy u facetów mogą wyglądać kiczowato.

    Dzięki za cenne wskazówki :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Farbowanie włosów u faceta - i jest potrzebny osobny tekst! Napiszę o tym w kolejnym poście (pewnie jakoś w stycznie się ukaże) :)

      Usuń