środa, 17 maja 2017

Cykl: Łukasz tłumaczy - co to jest ODROST?


Temat dobry dla Fryzjerów?


Nie - właśnie idealny dla każdego! Ile razy jest tak, że ktoś mówi umawia się do fryzjera na sam odrost, podczas gdy na miejscu okazuje się, że... właściwie to mowa o ponownej koloryzacji czy nawet... dekoloryzacji!

No właśnie i wtedy robi się problem...

Pierwszy jest taki, że czas trwania zabiegu będzie o wiele dłuższy niż przy rzeczywistym odroście.
Drugi, że cena również będzie inna niż przy rzeczywistym odroście...

I jak tu się dogadać, przez telefon czy różne kanały social media, by obie strony mówiły o tym samym?

Łatwo nie jest!

Generalnie najlepszą drogą dla obu stron jest wcześniejsza konsultacja - wtedy wszystko widać jak na dłoni. Można nawet zaplanować cykl spotkań, jeśli okaże się, że sprawa jest na prawdę bardzo poważna!

Jednak w tym poście postaram się wytłumaczyć czym w istocie jest ODROST, aby obie strony rozumiały go jednakowo. Wtedy zminimalizujemy ryzyko niedogadania się ;) A tym samym zredukujemy lub zupełnie zlikwidujemy niepotrzebny stres i nerwy!

Co to jest ODROST?
Generalnie z odrostem możemy się spotkać zarówno w przypadku włosów jak i paznokci. W przypadku paznokci odrost uzupełniamy, a w przypadku włosów... w zasadzie również uzupełniamy :)
Odrost to nic innego jak przyrost włosów. Każdy włos rośnie od głowy, więc to właśnie u góry widzimy, że nasz nowy kolor zszedł nieco niżej i na samym czubku głowy pojawia się nasz naturalny kolor, który może, nie musi, nieco gryźć się z tym nałożonym...

ALE, ALE!
Tak łatwo nie jest! Bo ten odrost żeby nosił nazwę odrostu musi mieć maksymalnie długość ok. 1-2 cm! A co jak na czubku mojej głowy widnieje odrost długości powiedzmy od 2,3 cm???
Ano to, że odrost to już nie jest...

Ilość farby przeznaczona na pokrycie samego odrostu przewidziana jest właśnie na długość ok 1 cm - wtedy można wszystko szybko i ładnie wyrównać.

Przy dłuższym odroście konieczna może być dekoloryzacja czy ponowna koloryzacja. A te zabiegi różnią się nie tylko czasem pracy fryzjera, ale i ilością zużytych kosmetyków. Czas inny, zabieg inny, cena inna.

Jeśli macie pytania, nie wahajcie się ich zadawać ;)
Czy to tu w komentarzach czy na pozostałych kanałach socialmedia ;P)
Osobiście też jak najbardziej można!
Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz