środa, 17 maja 2017

Cykl: Łukasz tłumaczy - co to jest ODROST?


Temat dobry dla Fryzjerów?


Nie - właśnie idealny dla każdego! Ile razy jest tak, że ktoś mówi umawia się do fryzjera na sam odrost, podczas gdy na miejscu okazuje się, że... właściwie to mowa o ponownej koloryzacji czy nawet... dekoloryzacji!

No właśnie i wtedy robi się problem...

Pierwszy jest taki, że czas trwania zabiegu będzie o wiele dłuższy niż przy rzeczywistym odroście.
Drugi, że cena również będzie inna niż przy rzeczywistym odroście...

I jak tu się dogadać, przez telefon czy różne kanały social media, by obie strony mówiły o tym samym?

Łatwo nie jest!

Generalnie najlepszą drogą dla obu stron jest wcześniejsza konsultacja - wtedy wszystko widać jak na dłoni. Można nawet zaplanować cykl spotkań, jeśli okaże się, że sprawa jest na prawdę bardzo poważna!

Jednak w tym poście postaram się wytłumaczyć czym w istocie jest ODROST, aby obie strony rozumiały go jednakowo. Wtedy zminimalizujemy ryzyko niedogadania się ;) A tym samym zredukujemy lub zupełnie zlikwidujemy niepotrzebny stres i nerwy!

Co to jest ODROST?


Generalnie z odrostem możemy się spotkać zarówno w przypadku włosów jak i paznokci. W przypadku paznokci odrost uzupełniamy, a w przypadku włosów... w zasadzie również uzupełniamy :)
Odrost to nic innego jak przyrost włosów. Każdy włos rośnie od głowy, więc to właśnie u góry widzimy, że nasz nowy kolor zszedł nieco niżej i na samym czubku głowy pojawia się nasz naturalny kolor, który może, nie musi, nieco gryźć się z tym nałożonym...

ALE, ALE!
Tak łatwo nie jest! Bo ten odrost żeby nosił nazwę odrostu musi mieć maksymalnie długość ok. 1 cm! A co jak na czubku mojej głowy widnieje odrost długości powiedzmy 2, 3 cm???
Ano to, że odrost to już nie jest...

Ilość farby przeznaczona na pokrycie samego odrostu przewidziana jest właśnie na długość ok 1 cm - wtedy można wszystko szybko i ładnie wyrównać.

Przy dłuższym odroście konieczna może być dekoloryzacja czy ponowna koloryzacja. A te zabiegi różnią się nie tylko czasem pracy fryzjera, ale i ilością zużytych kosmetyków. Czas inny, zabieg inny, cena inna.

Jeśli macie pytania, nie wahajcie się ich zadawać ;)
Czy to tu w komentarzach czy na pozostałych kanałach socialmedia ;P)
Osobiście też jak najbardziej można!
Zapraszamy też na nas FANPAGE oraz konto na INSTAGRAMIE!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:)